Napisane przez  red
28
Sty
2014

Nałęczów świątecznie ustrojony

14 grudnia br. na placu przed NOK, po godz. 17, po raz pierwszy rozbłysła światełkami nowa 9-metrowa choinka, której iluminacje włączył – nie burmistrz, ani nawet przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, ale... kilkuletni Franek.

– Cieszę się, że wreszcie po siedmiu latach mojej obecności w Nałęczowie na alei Lipowej i centrum miasteczka nie zalegają ciemności egipskie, ale są świąteczne dekoracje i rozświetlają mrok, tworząc świąteczny nastrój… I teraz Nałęczów wygląda jak Las Vegas – mówił podczas uroczystości ks. proboszcz Marek Czerko, który poświęcił choinkę i inne dekoracje świąteczne zakupione w ramach projektu rewitalizacji centrum miasta.

Tego wieczoru można było wysłuchać też koncertu Kapeli Nałęczowskiej oraz występów wokalnych przedszkolaków, uczniów ze szkół z terenu miasta i gminy. Dużo emocji, nie tylko najmłodszym, dostarczyło losowanie nagród – pięciu sztuk sanek. A smaczny, rozgrzewający napój malinowy i rogaliki przygotowały panie ze Stowarzyszenia Aktywna Wieś Drzewce. – W imieniu organizatorów zapraszam na miejską wigilię przy Pałacu Małachowskich.– Zapraszamy też Państwa na spotkanie przy choince w sylwestra – mówił burmistrz Andrzej Ćwiek.

8. WIGILIA DLA WSZYSTKICH, organizowana przez ZL „Uzdrowisko Nałęczów” SA, już 23 grudnia (poniedziałek) o 16.30 przy szopce przed pałacem! Niech nasze serca, w oczekiwaniu, rozświetlają - niczym iluminacje: wiara, nadzieja i miłość...

(0 głosów)