Napisane przez  red
19
Lip
2002

Nowe wydawnictwa nałęczowskie

Kolejny, 16-ty już numer Głosu Nałęczowa ukazał się na rozpoczęcie Nałęczowskiej Wiosny Kulturalnej w dniu II Majówki z Panem Prusem.


   Najnowszy "Głos" jest oczywiście "pełen Prusa", ale wiele miejsca poświęcone jest też Żeromskiemu, i innym postaciom, które wniosły swój wkład do życia kulturalnego Nałęczowa.
   W kolorowej wkładce "Galeria Głosu" można obejrzeć na zdjęciach rzeźby Stanisława Strzyżyńskiego, obchodzącego w tym roku 50-lecie pracy artystycznej
   Wśród wielu wspomnień zamieszczonych w "Głosie" osobiście uważam za rewelacyjne: "winietki okupacyjne" Marka Rudzkiego który w kolejnym już odcinku opowiada o tym, jak faktycznie, z bliska, wyglądało wyzwolenie Nałęczowa oraz "Przeżycia mieszkańców Drzewiec" Tadeusza Króla.
   Daje do myślenia tekst Wojciecha Janka o tegorocznych wyborach: w Banku Spółdzielczym, NSRH, SM "Przedwiośnie". Tekst był pisany przed tymi wyborami i przewidywania autora co do nich, sprawdziły się - a artykuł dotyczy też wyborów do samorządu, które jeszcze przed nami.
   Te teksty najbardziej zainteresowały niżej podpisanego, ale zapewniam że każdy z zainteresowanych Nałęczowem na prawie 100 stronach "Głosu" znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Pismo wydaje Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa, redaktorem naczelnym jest Halina Bukowska (prezes Towarzystwa).

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://www.naleczow.com.pl/images/oldpic/2002/glos

(0 głosów)