Napisane przez  red
08
Lut
2014

PKN Orlen zamknął nałęczowską stację

Decyzja zamknięcia stacji paliw w centrum Nałęczowa wywołuje nadal wiele emocji wśród mieszkańców przyzwyczajonych do stacji w centrum miasta. Zadają pytania dlaczego? Nieruchomość położona w strefie B należy do PKN ORLEN, dlatego prezentujemy oficjalny komunikat właściciela stacji w tej sprawie.

Szanowni Państwo Pragniemy poinformować, że stacja paliw nr 816 w Nałęczowie zakończyła funkcjonowanie z dniem 18.12.2013 r. Decyzja o jej wyłączeniu z sieci została podjęta w związku z brakiem zgodności stanu technicznego infrastruktury stacji z wymogami zapisanych w rozporządzeniu Ministra Gospodarki, które weszło w życie z początkiem 2014 roku. Pragniemy zapewnić, że większość wolumenu stacji w Nałęczowie z powodzeniem zostanie przejęta przez znajdującą się w odległości 2 km stację paliw w pełnym brandzie ORLEN w Piotrowicach. Stacja 4227 w Piotrowicach jest położona przy drodze dojazdowej do dworca kolejowego Nałęczów i wyjeździe z Nałęczowa na Warszawę.

Z poważaniem Biuro Prasowe PKN ORLEN

Nałęczowska stacja podzieliła los setek małych, niemodernizowanych przez lata stacji paliw (statystyki mówią o 15% takich stacji). Rozporządzenie ministerstwa weszło w życie dopiero po 17 latach, na wniosek właścicieli stacji ter- min wdrożenia był czterokrotnie przekładany na: 2000 r., 2005, 2007, 2012 r.

(0 głosów)