Napisane przez  red
23
Kwi
2011

Innowacje i informacje

Ma być efektywniej, sprawniej, rzetelnie, na czas. Przewodniczący Rady Miasta Wojciech Chamerski z dużym zaangażowaniem kieruje pracami RM.

– Zaproponowałem szybszy sposób informowania radnych, sołtysów o terminach obrad komisji, sesji.

Zamiast kosztownych pism z zawiadomieniem, zaproponowałem wysyłanie SMS-ów. Materiały na sesje są dostarczane radnym lub odbierają je osobiście w gminie – informuje Wojciech Chamerski. – Chcę również, żeby mieszkańcy gminy mieli rzetelną informację o tym, co dzieje się na sesjach Rady Miasta, nad czym pracuje Rada, by ich wiedza o tym nie pochodziła wyłącznie z plotek. Dlatego raz na kwartał w dodatku do "Gazety Nałęczowskiej" zamierzamy publikować urzędowe i gminne wiadomości.

– Myślę także nad wymianą informacji na obiektywnym forum internetowym – informuje W. Chamerski. I dodaje: –Jestem też dostępny dla mieszkańców osobiście w każdą środę podczas dyżuru w Urzędzie Miasta w godz. 17.00–18.00. Niektórzy mieszkańcy już korzystają z tej możliwości spotkania się ze mną, za co jestem wdzięczny. Ponawiam również zaproszenie do udziału mieszkańców w sesjach i komisjach, których obrady nie są zamknięte dla publiczności.
Na radnych i burmistrza czekają rozmaite, często trudne, decyzje, problemy do rozwiązania. Będziemy o tym pisać.

(0 głosów)