Napisane przez  zs
09
Lis
2006

Zaczarowany świat baśni

   W Małej Galerii Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie prezentowana jest obecnie wystawa prac dziecięcych. Jest ona wyborem 26 prac 23 autorów spośród 959 nadesłanych na konkurs plastyczny Świat w oczach najmłodszych dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat.


   Konkurs ten jest coroczną imprezą organizowaną przez Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie ze zmiennymi podtytułami. W 2003 r. tematyka dotyczyła papieża Jana Pawła II, w 2004 małej ojczyzny, a w 2005 tematem był "Zaczarowany Świat Baśni".

   W trzeciej edycji konkursu po raz pierwszy wzięły udział dzieci z zagranicy: z Niemiec, Ukrainy i Węgier. Wystawa w szerszym zakresie prezentowana była już w nałęczowskiej Szkole Podstawowej. Później prace laureatów konkursu eksponowano także w Urzędzie Miejskim w Nałęczowie.

   Zachęcam do obejrzenia urokliwej wystawy naszych najmłodszych artystów. Jak pisze Piotr Kmieć we wstępie do katalogu "Żywa, spontaniczna potrzeba własnej twórczość plastycznej, połączona z naturalną, wrodzoną wrażliwością na piękno barw i kształtów, przypisana jest dzieciom najmłodszym. Z tych predyspozycji wynika szczerość malarskich wypowiedzi, oryginalność i niekonwencjonalność rozwiązań plastycznych"

Autorzy prezentowanych prac:
Martyna Celejewska, Konrad Chudzik, Agnieszka Chwiejczak, Cezary Depta, Paweł Dudzik, Katarzyna Dziedzic, Michał Jaremek, Barbara Kozak, Paulina Kruk, Sylwia Lisyk, Jowita Litwińska, Emilia Łowczak, Małgorzata Mołczan, Greta Pardyka, Weronika Pawłocik, Bartłomiej Pyrzyna, Piotr Rybiec, Monika Słowińska, Julita Strug, Weronika Wasiłek, Bartłomiej Woźniak, Bartłomiej Wziątek Jakub Zawisza.

z.s.
fot Anita Kisielewska
(0 głosów)