Napisane przez  MF
27
Maj
2005

"Puls Internatu" wreszcie doceniony

Gazetka "Puls Internatu" wydawana jest od 1997 roku w Internacie Zespołu Szkół im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie. Jej opiekunami są p. Monika Blicharska-Brzusek i p. Marzena Chuda. Obecnie redakcja liczy 8 osób, a redaktor naczelną jest Emilia Wójcik.


   Nasza gazetka zajmuje się sprawami dotyczącymi internatu jak również samej szkoły. Członkiem redakcji może zostać każdy, kto ma trochę chęci, pomysłów i jest wytrwały w dążeniu do celu. Artykuły pisane są przez uczniów, którzy sami wybierają tematy. Niestety, ostatnio praca dziennikarzy stała się trudniejsza - jedyny komputer na którym pracowali zepsuł się - ale trzeba być wytrwałym i nie poddawać się!

   W "Pulsie Internatu" można znaleźć m.in. wywiady, aktualności z życia internatu i szkoły, wierszydła "pisane do szuflady" humor, a także niezawodne rady np. jak wybrać się w 5 minut do szkoły. Choć nie jest to gazetka najlepsza pod względem graficznym (z przyczyn technicznych), to i tak jesteśmy z niej dumni. Cieszymy się, że przez pracę w "Pulsie Internatu" możemy rozwijać swoje zainteresowania, wyrażać opinie czy tez po prostu "wypisać się".

   Ostatnio zespół redakcyjny spotkała miła niespodzianka. Zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w II edycji konkursu na gazetkę szkolną "Co w szkole piszczy" zorganizowanego przez Wyższa Szkołę Zarządzania i Administracji w Zamościu.
   Do konkursu przystąpiło 19 redakcji. Jak się okazało, byliśmy jedyną gazetką wydawaną w internacie. Dzięki udziałowi w tym konkursie mogliśmy poznać profesjonalistów - dziennikarzy, którzy na co dzień pracują m.in. w Kurierze Lubelskim, Tygodniku Zamojskim, Gazecie Wyborczej, Słowie Podlasia.
   Nasza praca została doceniona, jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia i wskazówki do dalszej pracy, za co dziękujemy Organizatorom, Opiekunom i Pani Dyrektor, dzięki której mogliśmy pojechać do Zamościa.
Marlena Fota
(0 głosów)