Napisane przez  Anna Goliszek
09
Lis
2015

Król wschodzącego słońca

Uczniowie klasy II Technikum z ZS im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie, pod kierunkiem pani Beaty Surdackiej, wystawili w Nałęczowskim Ośrodku Kultury (29.04.br.) spektakl teatralny "Król Wschodzącego Słońca" wg scenariusza salezjanina ks. Adama Piekarzewskiego.

Główne role zagrali: Kamil Nowacki, popisowo zagrał rolę Człowieka, Agata Pułtorak - Anioła, Monika Zakaszewska – Szatan, Sylwia Śliwa – Anioł oraz Cezary Nowaka w roli Diabła. Muzyka - Kamil Romanik, asystent muzyka - Patryk Dobraczyński, animacja komputerową scen cieni i światło - Bartek Radkowiak, scenografia - Ania Rusinek i Karolina Pyrka. Charakteryzacja - Magda Świtalska. Suflerki - Monika Tupaj i Magda Pawłowska. Program spektaklu zredagowały Agnieszka Gąsik i Klaudia Grabińska. Spektakl był refleksją o współczesnym człowieku, zagrożeniach, pokusach na niego czyhających. Refleksją o zwycięstwie dobra nad złem. Historia oparta na fragmentach Nowego Testamentu i tekstach klasyki literatury klasowej była okazją do zadumy nad życiem.

Widowisko zrobiło ogromne wrażenie na oglądających. Podczas jego trwania w sali kinowej panowała absolutna cisza. Bardzo symboliczna była chwila zakończenia spektaklu. Po piosence Anny Szałapak do słów Czesława Miłosza "Do Polityka" trudno było nie zauważyć wzruszenia widzów. Wielu z nich ukradkiem ocierało spływające po policzkach łzy… Aktorzy z "Ekonomika" zostali nagrodzeni gromkimi brawami, pani Beata Surdacka otrzymała z rąk Jadwigi Sawy-Bednarczyk, dyrektor NOK, piękny bukiet kwiatów. Nie brakowało również gratulacji i zapewnień o kontynuowaniu współpracy między Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury, a ZS im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie. Wydarzenie to miało również charakter charytatywny, bowiem przed i po spektaklu odbyła się zbiórka pieniędzy na Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.

(0 głosów)
Więcej w tej kategorii: « Pamiętamy!!! Jak być »