Napisane przez  Patrycja Aftyka, Martyna Mazurek, Anna Mazurek
21
Mar
2015

Umilamy święta

Uczniowie klasy Vb Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie zakończyli drugą edycję akcji UMILAMY ŚWIĘTA wizytą w Domu Dziecka w Przybysławicach (19.12.2014 r.).

Akcja została zapoczątkowana w 2013 r. przez dwie uczennice Patrycję Aftykę i Martynę Mazurek, ale szybko włączyła się w nią cała klasa – obecnie Vb – wraz z wychowawczynią Joanną Chorębałą.

Akcja polega na zbieraniu wśród uczniów szkoły: zabawek, książek, puzzli, gier, których uczniowie już nie używają, z których wyrośli. Podobnie jak w roku ubiegłym tuż po ogłoszeniu zbiórki uczniowie naszej szkoły odpowiedzieli na nasz apel z zapałem. Zebraliśmy mnóstwo niemal nieużywanych zabawek. Odwieźliśmy je do Domu Dziecka w Przybysławicach. W tym roku jechaliśmy tam konwojem, pod eskortą Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzięki Wam koleżanki i koledzy, uczniowie Szkoły Podstawowej w Nałęczowie, sprawiliśmy radość i umililiśmy święta wychowankom Domu Dziecka.

Pragniemy serdecznie podziękować dyrektor Annie Szczęsnej za umożliwienie nam przeprowadzenia akcji już po raz drugi. Joannie Chorębale – naszej wychowawczyni za wsparcie, pomoc w zorganizowaniu zbiórki. Funkcjonariuszom Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Puławach – sierż. sztab. Ewie Rejn i sierż. sztab. Danielowi Lenartowiczowi oraz dh. Marcinowi Gawdzikowi z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nałęczowie za pomoc w zorganizowaniu konwoju, obecność, zrozumienie, cierpliwość i wielkie serca.

Dziękujemy rodzicom, którzy towarzyszyli nam w wyjeździe, szczególnie Norbertowi Sieczkowskiemu za transport podarków. Szczególne zaś podziękowania kierujemy do Was koleżanki i koledzy z klasy Vb i całej szkoły. Dziękujemy za Wasz zapał, uczestnictwo i pomoc w akcji. Dziękujemy za to, że macie serca i dusze wrażliwe, bez Was nie byłoby tej akcji. Wasza odpowiedz na nasz apel obala mit o bezduszności młodego pokolenia. Jesteście wspaniałymi, wrażliwymi, młodymi ludźmi o dobrych sercach. To Wy sprawiliście, że Święta w Domu Dziecka były radosne. Dziękujemy. Bądźcie z nami w przyszłym roku.

(0 głosów)