Napisane przez  BW
18
Sie
2007

R jak recytator

Sebastian Rak, uczeń trzeciej klasy ze SP w Rąblowie (04.06.br.) zdobył jedną z czterech równorzędnych nagród w finale XXVI Małego Konkursu Recytatorskiego, w którym o laur zwycięstwa w sztuce recytacji ubiegało się ponad 50. młodych wykonawców z Lubelszczyzny.


To już drugi taki sukces podopiecznego Anny Miechowicz-Klimek, Sebastian przed dwoma laty również był finalistą tego konkursu: - Lubię mówić wiersze i grać w przedstawieniach szkolnych, ale jeszcze nie wiem, czy chciałby w przyszłości zostać aktorem.

Podczas eliminacji w Nałęczowie (22.05.br) zwrócił uwagę jurorów: dr Marii Józefackiej i Henryka Kowalczyka instruktora z WDK i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu recytatorskiego. W Nałęczowie spośród 26 recytatorów z gmin: Nałęczów, Wąwolnica i Wojciechów, nagrodzono również Dominikę Chęć z ZS im. S. Marusarza z Wojciechowa i Milenę Lenarciak z gimnazjum w Nałęczowie. Jurorzy wyróżnili też Żanetę Żydek ze SP w Palikijach, Filipa Bednarczyka z Wojciechowa, Agnieszkę Zielińską z ZS w Wojciechowie i Elżbietę Wójtowicz z gimnazjum w Piotrowicach.

(BW)

 

(0 głosów)