Napisane przez  Rafał Bieliński
22
Gru
2014

Sukcesy sportowe uczniów

Wbrew ogólnie przyjętej opinii, iż obecnie młodzież nie pała miłością do sportu u nas możemy pochwalić się sportowymi sukcesami młodych ludzi w siatkówce, tenisie stołowym, badmintonie, czy piłce nożnej.

PIŁKA NOŻNA

I tak pożegnano tej jesieni turnieje piłki halowej dla dzieci. W grze uczestniczyło osiem drużyn m.in.: z Nałęczowa, Lublin, Garbowa, rozegrano 16 meczy.

- Zrezygnowaliśmy z klasyfi kacji drużyn - wszyscy uczestnicy turnieju wygrali, co przełożyło się w presji na wynik począwszy od trenerów, rodziców i dzieci. Atmosfera była przednia, a zabawa była wyśmienita. Padało dużo goli, wszystkie dzieci były zadowolone i uśmiechnięte - mówi Anna Jędrzejewska, jedna z organizatorów turnieju.

Tydzień później w turnieju juniorów wzięło udział sześć drużyn:

  1. Wawel Wąwolnica
  2. Zawisza Garbów
  3. Legion Tomaszowice
  4. Garbarnia Kurów
  5. Tomaszowice 2
  6. Cisy Nałęczów.

Wygrali podopieczni trenera Andrzeja Depty - Wawel Wąwolnica przed gospodarzami (Cisy Nałęczów) i Zawiszą Garbów. Królem strzelców został Grzegorz Klocek z Wawelu, a najlepszym bramkarzem Patryk Sosiński, również z Wawelu Wąwolnica. - Dziękujemy Urzędowi Gminy Nałęczów, panu Kuziole oraz jego synowi, pani Małgorzacie Brutkowskiej, nauczycielce z Zespołu Szkół (Foto) i Kamilowi Bielińskiemu za nagłośnienie – wyliczają Joanna Paprocka i Anna Jędrzejewska, organizatorki turnieju.

TENIS STOŁOWY

W hali ZS im. Z. Chmielewskiego rozegrano również powiatowe mistrzostwa w tenisie stołowym w grze indywidualnej chłopców i dziewcząt szkół gimnazjalnych. W turnieju wzięły udział reprezentacje z gimnazjów w: Kurowie, Markuszowie, Puław (nr: 1,2,4), Kazimierza Dolego, Piotrowice. Gimnazjum w Nałęczowie reprezentowały dwie drużyny: dziewcząt (Aleksandra Pietrzak i Małgorzata Zalewska) i chłopców (Kamil Zawadzki i Paweł Bieliński).

Wśród chłopców zwyciężył Kacper Pękalski (Kurów), drugi był Bartłomiej Rak (Kazimierz), trzeci Kamil Zawadzki (Nałęczów). Wśród dziewcząt zwyciężyła Agata Jarosz ( Gimnazjum nr 4 w Puławach), drugie miejsce zajęła Natalia Struszka (Markuszów), trzecie miejsce zdobyła Aleksandra Pietrzak. Pierwsze trzy osoby w każdej kategorii przeszły do dalszego etapu.

BADMINTON

Reprezentacja Gimnazjum M. E. Andriollego w Nałęczowie uczestniczyła 20.11.2014r. w wojewódzkich Drużynowych mistrzostwach w badmintonie. Szkołę reprezentowali: Karolina Nakonieczna i siostry Magda i Ola Pietrzak oraz chłopcy: Mateusz Chyła, Patryk Kędra i Kacper Chudzik. Chłopcy i dziewczęta zgodnie zajęli piąte miejsca w swoich kategoriach, a do „pudła” zbrakło im zaledwie po dwa punkty.

SIATKÓWKA

Kolejnym sukcesem jest wygranie turnieju siatkarskiego przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego o mistrzostwo województwa lubelskiego szkół ponadgimnazjalnych i rolniczych w Potoczku. Brało w nim udział 9 drużyn. Nic dziwnego skoro trzon drużyny stanowią zawodnicy, którzy w podstawówce zdobyli mistrzostwo Polski o puchar Kinder sport, w zeszłym roku zajęli piąte miejsce w mistrzostwach Polski szkół gimnazjalnych, a jako kadeci klubu Cisy Nałęczów, jak do tej pory, nie oddali jeszcze żadnego seta.

Gratulacje i słowa uznania dla wszystkich zawodników, nauczycieli wychowania fizycznego, a także dyrektorów szkół. Jak widać w naszej młodzieży drzemie ogromny potencjał. Obecnie sport wymaga jednak nakładów finansowych (wyjazdy, posiłki, zakwaterowania), warto poświecić temu więcej uwagi.

(0 głosów)