Napisane przez  Maria Rzeczyca
22
Gru
2014

Magia Świąt Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia są niepowtarzalne, pełne uroku i radości. Poprzedza je Wigilia, do której przygotowujemy się starannie. Jest to dzień, w którym spotykamy się z najbliższymi osobami przy wigilijnej Wieczerzy. Dom pachnie potrawami, na choince mrugają światełka i błyszczą bombki. Stół nakryty śnieżnobiałym obrusem.

Łamiemy się opłatkiem, składamy sobie piękne życzenia. Często padają słowa: kocham, przebaczam, przepraszam. Pojawiają się łzy, bo kogoś bliskiego nie ma z nami. A potem pojawiają się smaczne potrawy, w które włożone jest serce przygotowujące je osoby. Pojawiają się wspomnienia. Rozbrzmiewają kolędy. Przed północą wiele osób, mimo zmęczenia, podąża na Pasterkę, podczas której rodzi się w naszych sercach nadzieja, że rodząca się Boża Dziecina zmieni wiele w naszym życiu. Nadzieja ta daje nowe siły i wiarę, że możemy naszą przyszłość zmienić, mimo dotychczasowych trudności.

19 grudnia br. w biurze Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów członkowie spotkali się na wspólnym wigilijnym obiedzie. Było tłoczno, ale cieszyliśmy się z tak licznej rodziny związkowej. Szczególnie było to ważne spotkanie z osobami samotnymi. Popłynęły serdeczne życzenia świąteczne złożone przez przewodnicząca Oddziału, a po nich „łamanie się opłatkiem”. Były smaczne tradycyjne potrawy: barszcz z kapuśniakami, kapusta z grzybami, śledzie, ryba smażona, surówka, ciasta, owoce cytrusowe, kawa, herbata. Zaproszony do nas Andrzej Cenkała śpiewał i grał na akordeonie najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Oczywiście wszyscy uczestnicy włączali się ze śpiewem. Spotkanie było bardzo ciepłe, pełne radości i serdeczności.

(0 głosów)