Dział: Władze

Konsorcjum rozwiąże nasze problemy z odpadami?

Mam nadzieję, że tak. Do przetargu na odbiór śmieci z terenu miasta i gminy Nałęczów, który rozstrzygnięty został 25.11.br. przystąpiła tylko jedna firma, a właściwie dwie – EKO-KRAS, której umowa z gminą na odbiór odpadów komunalnych kończy się 31.12. br. oraz Zakład Zagospodarowania Odpadów w Bełżycach, spółka prowadzona przez Celowy Związek Gmin PROEKOB, do której należy 15 gmin w tym Gmina Nałęczów. Firma i spółka utworzyły konsorcjum i po rozstrzygnięciu przetargu podpisały umowę z Gminą Nałęczów na dwa lata.

Dział: Inne

Kronika strażacka

Straż Pożarna w Nałęczowie w ostatnich dwóch miesiącach wyjeżdżała do akcji 22 razy. Do pożarów strażacy wyjeżdżali 10 razy. Początek sezonu grzewczego jest przyczyną wielu zdarzeń związanych z pożarami sadzy oraz kotłowni, dlatego też Strażacy proszą wszystkich mieszkańców naszej Gminy, aby pamiętali o czyszczeniu przewodów kominowych przed sezonem grzewczym, co pozwoli na zmniejszenie zagrożenia pożarowego.

Dział: Inne

Trwa dochodzenie w sprawie schroniska w Bronicach

Po – zorganizowanej (2 grudnia 2014 r.) – akcji odebrania 12 psów z prywatnego schroniska w Bronicach przez członków i wolontariuszy Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Lubelski Animals”, KPP Puławy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej od 8 grudnia br. prowadzi dochodzenie o przestępstwo określone w ustawie o ochronie zwierząt.

Konkurs recytatorski rozstrzygnięty

Po raz piąty uczniowie wszystkich szczebli szkół województwa lubelskiego zmierzyli się z prozą Stefana Żeromskiego. Konkurs Recytatorski „O Złotą Różę”, organizowany przez Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie, honorowym patronatem objął Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz. Finał konkursu odbył się 25 listopada 2014 r. w sali balowej Pałacu Małachowskich. Uczniowie recytowali fragmenty “Przedwiośnia”, “Wiernej rzeki”, “Ludzi bezdomnych”, “O Adamie Żeromskim wspomnienie”.

logo gazeta naleczowska

reklama