Napisane przez  AŁ
21
Lip
2003

Piotrowice i okolice

Żyj zdrowo
   "Żyj zdrowo" - pod takim hasłem 13 czerwca b.r. w Gimnazjum w Piotrowicach odbył się III Festyn zdrowia i higienicznego trybu życia. Ekologiada (tak potocznie przyjęło się nazywać tę imprezę) na trwałe wrosła w życie środowiska lokalnego.
Przyciąga co roku dzieci z okolicznych szkół podstawowych i gimnazjów. Obok drużyn z Piotrowic w imprezie brała udział młodzież ze szkół podstawowych w Drzewcach, Nałęczowie, Czesławicach, Baranowie oraz gimnazjów z Żyrzyna, Garbowa, Baranowa, Końskowoli, Nałęczowa i Markuszowa.
Nad organizacją festynu czuwa pani Marianna Sygnowska, która na co dzień jest nauczycielem biologii i opiekunem szkolnego koła PCK. To dzięki jej zapałowi i świetnym zdolnościom organizacyjnym możliwe jest propagowanie prozdrowotnych postaw.
- Chodzi nam o zaszczepienie u jak największej liczby dzieci potrzeby zdrowego stylu życia oraz inspirowanie harmonijnego rozwoju ich osobowości. Przecież zamiast sięgać po używki, można doskonale się bawić uczestnicząc w konkursach o treści prozdrowotnej i ekologicznej - tłumaczy Sygnowska. Zgodnie z tym przesłaniem imprezę rozpoczęła pani Renata Bednarczyk, wygłaszając pogadankę na temat narkomanii.

Młodzież miała okazję do sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności w konkursie plastycznym "Ziemia Twoim Domem" oraz poetyckim "Jesteśmy cząstką Tej Ziemi". Wszystkie drużyny doskonale zareklamowały wylosowane rekwizyty, promujące bezpieczny styl życia. Poradziły sobie również z rozwiązaniem krzyżówki "Jakie to choroby". Chociaż na Ekologiadzie nie zabrakło praktycznego pokazu udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu fachowców, to ze szczególnym zainteresowaniem publiczności spotkał się konkurs bandażowania "poszkodowanego" z wykorzystaniem rolki papieru toaletowego. Na festynie zorganizowano loterię fantową, z której cały dochód został przeznaczony na leczenie chorego dziecka. W programie znalazł się również pokaz mody ekologicznej, pomiar ciśnienia, pokaz ratownictwa drogowego, występ zespołu muzycznego.

   Rodzice i uczniowie Gimnazjum w Piotrowicach przygotowali do degustacji ciasta i sałatki. Natomiast sponsorzy ofiarowali produkty, którymi częstowano na poszczególnych stoiskach. Można było spróbować m.in. wyrobów piekarniczych z Piekarni Krzysztofa i Michała Zubrzyckich, dżemów z "Materne Polska", wody mineralnej z "Nałęczów - Zdrój" Sp. z o.o., "Nałęczowianki" Sp. z o.o. Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom, współorganizatorom, jurorom, gościom, uczestnikom i za rok zapraszają na IV Festyn zdrowia i higienicznego trybu życia. Szczególne podziękowania składają Państwu Zubrzyckim, którzy ufundowali przepiękny puchar dla zwycięskiej drużyny z Gimnazjum w Piotrowicach oraz pozostałym fundatorom nagród i upominków.

A.Ł

Wakacyjne porządki
   Przerwa wakacyjna zostanie wykorzystana na remont i modernizację budynku szkoły podstawowej i gimnazjum w Piotrowicach. Przedsiębiorstwo ARBET z Lublina - wykonawca robót - planuje ukończenie remontu 25 sierpnia.
  • 11
  • 2Prezentacja wypieków
  • 3Pokaz pierwszej pomocy
(0 głosów)