Napisane przez  red
18
Lut
2002

Po "walnym" w PZW "Pstrąg"

W poniedziałek, 4-tego lutego odbyło się walne zebranie członków Koła Polskiego Związku Wędkarskiego "Pstrąg" w Nałęczowie.
Nowy (powołany rok temu) Zarząd Koła uzyskał absolutorium, przyjęto program działania na kolejny rok, ustalono terminy przewidzianych statutem zawodów.
   Roczny ranking zawodników (prowadzony z inicjatywy Zarządu Koła od 10 lat) biorących udział w zawodach sportowych w ramach punktacji Grand Prix wygląda za ubiegły rok następująco:
1. Edward Skoczek
2. Stanisław Chyła
3. Wacław Korbecki
4. Tadeusz Koput
5. Mariusz Nowak
6. Ireneusz Stępień

   Koło organizuje zawody o Puchar Jerzego Kursy - nie żyjącego już założyciela koła (nauczyciela z "plastyka").
   W tym roku zawody te zostaną zorganizowane po raz dziesiąty, w związku z czym myślimy o bardziej prestiżowej ich oprawie, większej ilości nagród - mówi Wojciech Ząbroń, prezes koła - zawody o Puchar Kursy jak zwykle odbędą się na Stawie Zdrojowym 1-go maja.
   Koło Polskiego Związku Wędkarskiego "Pstrąg" z siedzibą przy ul. Nowickiego 5 zostało założone w 1975. Nałęczowskie Koło PZW, skupiające obecnie ponad 150 osób - hobbystów i sportowców należy do najbardziej aktywnych w Okręgu Lubelskim.
   Prowadzi gospodarkę rybacko - wędkarską na rzece Bystrej (zaliczanej do krainy ryb łososiowatych), oraz na stawie w Parku Zdrojowym.
(0 głosów)