Napisane przez  red
18
Lut
2002

PTTK: oprowadza, promuje i świętuje

W dniach 2 i 3 lutego b.r. swój jubileusz obchodziły Oddział PTTK im. H. Wiercińskigo w Nałęczowie i Koło Przewodników przy oddziale PTTP. W ubiegłym roku minęło 15 lat od powstania i Oddziału i Koła. Różne czynniki a także chęć włączenia się w obchody "Roku Przewodnictwa Turystycznego" w Regionie Lubelskim spowodowały taki a nie inny termin obchodów jubileuszu.

   Ich program był bogaty. Najpierw odbyła się sesja popularno-naukowa "Zagrożenia środowiskowe i ochrona terenów uzdrowiskowych na przykładzie uzdrowiska klimatycznego w Nałęczowie. Jej współorganizatorami Zakład Leczniczy "Uzdrowisko Nałęczów" SA i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Lublinie. Wykłady w ramach sesji poprowadzili prof. dr hab. M. Markiewicz, Wojewódzki Konserwator Przyrody - mgr B. Sielewicz, oraz przewodnik i pracownik Kazimierskiego Parku Krajobrazowego - mgr A. Pawłowski.
   Po sesji odbyła się część oficjalna uroczystości. Wzięli w niej udział liczni goście reprezentujący m.in. Zarząd Główny PTTK, Urząd Marszałkowski w Lublinie, Starostwo Powiatowe w Puławach. Byli obecni również przedstawiciele władz lokalnych, burmistrz Nałęczowa W. Wójcik, prezes Zakładu Leczniczego W. Gucma czy przedstawiciele Towarzystwa Zakładu Leczniczego. Obecne były również delegacje ponad 15 oddziałów PTTK z całego kraju.

   Najbardziej zasłużeni członkowie PTTK w Nałęczowie otrzymali od władz stowarzyszenia liczne odznaczenia i wyróżnienia.
   S. Butrym, J. Góra i W. Wiącek otrzymali "Złotą Odznakę" PTTK. Innymi odznaczeniami i wyróżnieniami uhonorowano także: M. Bilińskiego, U. Cisińską, M. Mironowicz-Panek, B. Pecio, G. Potakiewicza, M. Stylińską, E. Wilkoławską, K. Zalecha.
   Popołudnie spędzono na spotkaniu w Muzeum S.Żeromskiego oraz na mszy ze świecami w kaplicy św. Karola Boremeusza.
   A wieczorem, o 20-tej, rozpoczął się bal w Pałacu Małachowskich. Goście dopisali, a tańce i śpiewy trwały do samego rana.
   Niedzielę spędzono już znacznie spokojniej. O godz. 10 -tej goście wyjechali na wycieczkę do Kazimierza, a po południu odbył się pożegnalny obiad dla gości.
   Organizatorzy podkreślali, że zorganizowanie imprezy nie było by możliwe bez wsparcia Zakładu Leczniczego a także licznych sponsorów: "Nałęczowianki", Banku Spółdzielczego, UMiG w Nałęczowie, panów T. Pawłowskiego i K. Zubrzyckiego.

  • 23_pttk1
  • 23_pttk2
  • 23_pttk3
  • 23_pttk4
  • 23_pttk5

(0 głosów)