Napisane przez  PW
18
Lut
2002

Dom Kultury nie miał ferii

Od początku ferii dzieci i młodzież nie mogą narzekać na brak zajęć. W domu Kultury uczą się tańczyć (powodzeniem cieszył się kurs tańca disco), biorą udział w wielu różnych konkursach - jednym z ciekawszych był konkurs wiedzy ogólnej "jeden z dziesięciu", są poranki filmowe.

   Dziś akurat odbywają się Młodzieżowe Mistrzostwa Szachowe Nałęczowa o puchar dyrektora NOK, - klub szachowy lada moment zagości na stałe w domu kultury.- mówi pani dyrektor Bogusława Gałat - Przed nami konkurs na najlepiej wykonaną piosenkę.
   Fundatorem nagród dla dzieci uczestniczących w konkursach jest Nałęczowska Spółdzielnia Rolniczo Handlowa, której korzystając z łamów gazety serdecznie dziękuję - mówi pani dyrektor.
   Na pewno z zainteresowaniem spotkają się koncerty: braci Cugowskich, (synów lidera Budki Suflera) 7 lutego, o godz. 17. oraz Orkiestra pw. Świętego Mikołaja z najnowszym programem, który przedstawi 19-go lutego.
   Od niedawna funkcjonuje pracownia internetowa, czynna od 10 rano do 10 wieczór (chwilę po naszej rozmowie zajrzałem tam, trafiają akurat na dwie starsze kuracjuszki, które zajrzały tam z ciekawości i były zdziwione, że są przez młodzież serdecznie zapraszane do komputerów).
   Ostatnie nowości przygotowane przez NOK to kurs tańca towarzyskiego, rozpoczęty w dniu wczorajszym którego uczestnikami są dorośli i młodzież (są utworzone dwie grupy wiekowe). Kolejny zespół który powstaje u nas to, poza wspomnianym już klubie szachowym, grupa plastyków - amatorów. - mówi pani dyrektor.
   I nie należy się spodziewać, że na tym zakończy się powstawanie nowych grup i kółek w Domu Kultury.

PW

(0 głosów)