Napisane przez  BS
18
Lut
2002

Z Domu Kultury

 16 grudnia 2001r. w galerii na piętrze DK odbył się wernisaż prac uczestników prowadzonych od października ub. roku zajęć plastycznych w nałęczowskim domu Kultury.

   Wśród uczestników zajęć są: Agata Bednarczyk, Dominika i Sylwia Borowskie, Maria Czajczyk, Andrzej Dębowski, Dominika Godziszewska, Joanna Gomółka, Aleksandra Komsta, Daniel Kozak, Iga Kursa, Agnieszka i Magda Strzyżyńska, Dawid Szymczyk, Beata Tomczak, Łukasz Urbanek, Hanna Wasilewska, Karolina Werner, Monika Waś, Daniel Wójcik i Justyna Wywiórka.
   Największe wrażenie swoimi pracami zrobiła na mnie Hanna Wasilewska (16 lat). Jej prace to słońce w różnych odcieniach światła. Inspiracją jej plastycznej wypowiedzi był impresjonizm. Dla niej kolor to zabawa stająca się inspiracją do tworzenia na nowo starych krajobrazów, pejzaży nie z tego świata. [Jej widzenie, to Monet, Manet, Gogain. Nie byli jednak dziewczyną Ona - jako kobieta dodała im wigoru]
   Daniel Wójcik (9 lat) - zauroczony kreską, przypomina o świecie, który już nie istnieje, chociaż konie, na jednej z jego prac, to wypisz-wymaluj sztuka kolorowych jarmarków.
   Motyle zieleni, kwiaty dojrzewającego słonecznika i soczystych wiśni - to pory roku w pracach Dominiki Borkowskiej, Daniela Kozaka, Oli Komsty. Szeroki gest wypowiedzi pędzla Karoliny Werner, niekoniecznie zamierzony, wywiera piorunujące wrażenie przez lekkość, zamaszysta puentę.
   Świat Dominiki Godziszewskiej, to świat Harry Pottera, zwariowany, bajkowy. Igi Kursy marzeniem jest wyrwanie się z blokowiska Warszawy, ...natomiast Agnieszka Strzyżyńska - patrząc przez pryzmat półek wzdycha do św. Mikołaja.
   Dziękuję P. Zbigniewowi Strzyżyńskiemu z prowadzenie zajęć w imieniu: dzieci, rodziców i osób zwiedzających wystawę.

Bohdan Saba

(0 głosów)