Napisane przez  ZS
17
Maj
2007

VII Nałęczowskie Biennale Sztuki Najmłodszych

Uroczyste otwarcie wystawy, podsumowanie konkursu i wręczenie nagród oraz wyróżnień odbędzie się 1 czerwca w Nałęczowskim Ośrodku Kultury. Będzie to jedna z imprez towarzyszących obchodom 100 - lecia istnienia Przedszkola im. Adama Żeromskiego.


   Biennale po raz pierwszy zostało zorganizowane w 1995 r. przez Przedszkole im. Adama Żeromskiego, Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa, Muzeum Bolesława Prusa i Muzeum Historii Spółdzielczości w Nałęczowie. Wzięło w nim udział 171 autorów w wieku od 3 do 10 lat nasyłając 217 prac z 4 placówek oświatowych naszej gminy. Od kilku edycji liczba przesyłanych prac na konkurs z całego województwa lubelskiego oraz z zagranicy przekracza 1000. W tym roku otrzymaliśmy prace z Węgier, Rosji, Słowacji i Francji. Tematyka konkursu jest stała. Dotyczy miejsca, w którym żyjemy, naszej "małej ojczyzny". Organizatorzy za cel postawili sobie uwrażliwianie najmłodszych mieszkańców naszego regionu na jego piękno, kulturę i tradycję stwarzając im jednocześnie jak najlepsze możliwości prezentacji i konfrontacji z innymi dziećmi z Polski i z innych państw, głównie z miast partnerskich Nałęczowa.
   Przez ostatnie lata organizatorzy pracują w stałym składzie osobowym: Halina Bukowska, Bogusława Gałat, Leszek Madejski, Zbigniew Strzyżyński i Anna Wziątek reprezentując Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa, Nałęczowski Ośrodek Kultury i Muzeum Bolesława Prusa.

   Komisja konkursowa VII Nałęczowskiego Biennale Sztuki Najmłodszych pod przewodnictwem artysty malarza Piotra Kmiecia dokonała już wyboru najlepszych prac. Wśród 10 nagrodzonych znalazły się prace Bartłomieja Woźniaka ze Szkoły Podstawowej w Nałęczowie oraz Jakuba Kanarka i Anny Paciorek z NOK-u. Wyróżniono m.in. prace Kacpra Rząda, Michała Mućka, Anny Madejskiej, Angeliki Luśni i Konrada Giełzaka ze Szkoły Podstawowej w Nałęczowie, Oktawii Wartacz i Agaty Jusiak z nałęczowskiego przedszkola, Rafała Jabłońskiego i Agaty Kałdonek ze Szkoły Podstawowej w Drzewcach, Michała Węgorowskiego z Sadurek i Arkadiusza Gąsiorowskiego z Wąwolnicy.

(ZS)
(0 głosów)