Napisane przez  pw
16
Lip
2001

SM "Przedwiośnie"

Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni.

W poniedziałek, 25 czerwca br. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni Mieszkaniowej "Przedwiośnie" w Nałęczowie. Zebranie odbyło się przy stosunkowo niskiej frekwencji - przybyło na nie 71 osób, co daje poniżej 10 procent uprawnionych. (Bywało lepiej; przy nadzwyczajnym do 200 osób).

   Do niedawna można się było spodziewać, że "gwoździem programu" na walnym będzie sprawa strychów. Chodziło o kilkadziesiąt osób, które przyłączyły do swoich mieszkań strychy, nie płacąc wkładów budowlanych. Jeszcze na początku roku, na zebraniu relacjonowanym przez GN propozycja wykupienia strychów po 160 zł za metr kw.(czyli 10 % kosztów budowy) została odrzucona. W lutym Rada Nadzorcza obniżyła cenę do 120 zł, co w połączeniu z powszechnym omawianiem ustawy o spółdzielczości, w której mowa była o cenie rynkowej, skłoniła zainteresowanych do wykupienia strychów. W momencie zwołania walnego sprawa była już zakończona

   Największą dyskusję wzbudziła sprawa garaży. Uchwała walnego w zeszłym roku zobowiązała zarząd do budowy garaży; na zamówienie zarządu została przygotowana dokumentacja. Po oprotestowaniu, w lutym 2001 przez grupę mieszkańców, sprawa wróciła na walne w tym roku i uchwała została podjęta raz jeszcze. Na budowę nie zgadza się grupa mieszkańców bloku przy ul Nowickiego 3. - mówi prezes Zbigniew Stępień - Już teraz nie bardzo jest miejsce na parkowanie samochodów mieszkańców tego bloku, więc budowa garaży dla mieszkańców z dalszych części osiedla się nie podoba.
   W dokumentacji jest 16 garaży, niżej, przy Kolejowej chcemy zbudować następne, i wtedy zrezygnowalibyśmy z budowy następnych przy Nowickiego 3.- mówi Zbigniew Stępień - Cały czas rozmawiamy z mieszkańcami. Kłopoty z miejscami pod parkingi i garaże ma cały Nałęczów, na naszym osiedlu sprawę pogarsza jeszcze ukształtowanie terenu.
   Raczej nie należy się spodziewać szybkiego rozwiązania problemu garaży - w tej chwili w spółdzielni jest 51 wniosków o budowę garażu.

   Kilku osobom (które dzwoniły w tej sprawie do redakcji GN) nie podobał się nowy śmietnik, postawiony "w zastępstwie", starego, zlikwidowanego (przy ul. Kolejowej/Nowickiego). Śmietnik zbudowano w skarpie powyżej starego.    Jeszcze wiosną ludzie myśleli, że to będzie inaczej wyglądać, ale teraz uznali, że może być, że jest ładnie - odpowiada prezes - A poza tym wygodniej, bo nie trzeba będzie biegać ze śmieciami po schodach.

   Koszty działalności SM w roku 2000 wyniosły ponad 1 mln. 733 tys. zł. Wynik finansowy musi w spółdzielni wyjść na zero - mówi prezes Stępień - co najwyżej jakieś środki czy wydatki można przesunąć z roku na następny. Finanse były niedawno badane przez biegłego, który nie stwierdził nieprawidłowości ani zagrożeń.
   Spółdzielnia Mieszkaniowa "Przedwiośnie" liczy prawie 800 członków, na jej terenie mieszka 1200 mieszkańców. Zasoby spółdzielni to 21 budynków, zatrudnienie wynosi 15 etatów.

PW
(0 głosów)