Napisane przez  PW
16
Lip
2001

Weekendowa policja

Nowy pomysł na poprawę bezpieczeństwa w Nałęczowie.

Zlikwidowanie komisariatu policji w Nałęczowie we wrześniu 1999 r. miało usprawnić działanie funkcjonariuszy w niebieskich mundurach na terenie gminy. Tak się jednak nie stało. Efekty są wręcz odwrotne. Trudno spotkać policjantów na ulicy. Rada Miejska w Nałęczowie wielokrotnie monitowała m.in. do Komendanta Głównego Policji, Ministra Spraw Wewnętrznych, parlamentarzystów, o złym systemie organizacji policji dla Nałęczowa.
   Samorządowcy zaoferowali również pomoc finansową na zwiększenie etatów policji w gminie. Komenda Główna Policji jednak takiej potrzeby nie widziała i odmówiła.
   Ale od 29 sytuacja może się zmienić na lepsze. Będziemy się mogli czuć bezpieczniej. Komendant Wojewódzki Policji zaproponował samorządowcom patrole policji w mieście na weekend. Radni pomysł "kupili". Już od 29 czerwca w każdy weekend (piątek, sobota, niedziela) przebywa w Nałęczowie przez całą dobę 4-osobowy patrol policji "szybkiego reagowania". Gmina pokrywa funkcjonariuszom koszty wyżywienia i spania.
   Czas pokaże czy takie rozwiązanie przyniesie pożądane i oczekiwane przez mieszkańców efekty. Miejmy jednak nadzieję, że będzie bezpieczniej.

PW
(0 głosów)