Napisane przez  PW, BW
09
Lis
2006

Wstępniaki 2, czyli między nami, naczelnymi...

Witam Czytelników i żegnam. To znaczy żegnam tylko "częściowo", jako że od tego numeru nie jestem już redaktorem naczelnym, ale w redakcji pozostaję, jako redaktor techniczny.


   Za to redaktorem naczelnym nareszcie zgodziła się zostać Bogumiła Wartacz, ku mojej radości i uldze. Ku radości Czytelników też - zresztą, poczytajcie sobie Państwo sami. Przed wami nowa Gazeta Nałęczowska.

Paweł Wałęcki


OD REDAKCJI
   Drodzy Czytelnicy, wprawdzie dopiero listopad to miesiąc wyborów, ale nasza Redakcja zmiany na "stołkach" przeszła wraz z końcem września. Nie było krwawej rewolucji , ani demokratycznych wyborów. Dotychczasowy redaktor naczelny Paweł Wałęcki przy okrągłym stole powołał swojego następcę. Rozczarowanym przypominam, to nie wybory Miss World. Szefowi dziękuję za desygnację i biorę się do pracy. Nie obiecuję gruszek na wierzbie. Choć czas jak najbardziej sprzyjający wg kalendarza wyborczego. Cel: regularni i rzetelni. Dobra gazeta co miesiąc. Trudne? Do tej pory tak. Wykonalne? Sprawdzimy to.

   Wiemy, że Nałęczów to nie tylko centrum miasta i jego przedmieścia, ale nieco oddalone: Bronice, Czesławice, Drzewce, Piotrowice, Sadurki, dlatego chcemy też więcej pisać o tym, co tam się dzieje. Nieopodal Wojciechów, Wąwolnica - nasi sąsiedzi. Prosimy Was drodzy Czytelnicy o sygnalizowanie nam spraw, tematów, tego o czym warto, trzeba powiedzieć, napisać.
W aktualnym numerze "Gazety Nałęczowskiej" prezentujemy stałe rubryki, a więc aktualności, wieści z ratusza, lubiane "+" i mniej lubiane "-", zdarzenia kryminalne, sport, trochę historii. Z nowości -"Zdaniem młodzieży" i żeby nie było nudno komiks oraz "zakanarek" karykaturalny. Jak widać poniżej poszłam na pierwszy ogień. Efekt? Karykatura działa jak zastrzyk. W pierwszej chwili zabolało, ale potem można się już było pośmiać.

   Mam nadzieję, że niedługo zamieścimy tu wizerunek burmistrza Nałęczowa na lata 2006-2010. Niebawem wszystko będzie jasne. Póki co, melancholię i zadumę listopadowych dni ożywiać i urozmaicać będzie nam kampania wyborcza.
   Na dłuższe już wieczory polecamy jednak "Gazetę Nałęczowską"

redaktor naczelna
Bogumiła Wartacz
(0 głosów)