Napisane przez  BW
17
Maj
2007

Wstępniak... czyli...

komu w drogę, temu rower!
   Po elektryzującej całą Polskę informacji: "Mamy Euro 2012!" - ogromne nadzieje. Nałęczów może gościć jedną z 24 drużyn piłkarskich tych mistrzostw. Mamy swoje pięć minut, nie tylko za pięć lat, ale już teraz. Organizujemy prestiżowe wyścigi SkodaAuto MTB. Mówi się też o przyszłorocznym etapie Tour de Pologne w Nałęczowie. Kolarska mania ogarnęła kurort. Przyjemny to sport, można sobie pojeździć rekreacyjnie albo pościgać się, nawet z samym sobą (ale nie od razu na dystansie 600 kilometrów).


   W naszym "prorowerowym" numerze gazety, w pełni barw i dźwięków Nałęczowskiej Wiosny Kulturalnej - trochę migawek z jej różnorodnego repertuaru.

   W tym roku NOK i ZL "Uzdrowisko Nałęczów" zjednoczyły siły i zsynchronizowały kalendarz imprez. Dzieje się wiele! Zawody sportowe, kiermasze, koncerty - repertuar od muzyki biesiadnej po energetyzujący DAAB, pokazy taneczne od nieśmiałych tańców trzylatek, tańce ludowe, po widowiskowy kan kan. Słowem śpiew, muzyka, taniec - hitem ma być I Nałęczowski Festiwal Tańca. Tylko maturzyści zapracowani i trochę źli na tę wiosnę.
   W tle rowerowego weekendu czekają również atrakcje - VII Majówki z Panem Prusem.
   Jednak kto aż tak entuzjastycznie nie reaguje na ten wiekowy pojazd dwukołowy, zawsze może przespacerować się po zakątkach i zakamarkach Nałęczowa - świeżo sprzątane!

Redaktor naczelna
Bogumiła Wartacz
(0 głosów)