Napisane przez  red
16
Gru
2006

Wstępniak, czyli święta tuż-tuż

Nastał grudzień - cichnie wyborczy harmider, zaczyna się czas oczekiwania. Na to, jak teraz będzie, na pierwszy śnieg, na mikołajkowe prezenty, na pierwszą gwiazdkę i na kolejne już Boże Narodzenie. 


   Któż z nas nie marzy o rodzinnych, radosnych świętach, takich trochę jak z reklamy. Ale nastroju świątecznego nie kupimy sobie i swoim bliskim na żadnej promocji. Świetlne iluminacje, nawet najpiękniejsza choinka, wymarzone prezenty to tylko dekoracja, oprawa do istoty cudu nocy betlejemskiej. Nastrój rodzinnego ciepła, pokoju musimy stworzyć sami...
   Na fali zmian, nowatorskich pomysłów zrodził się zamysł zorganizowania wspólnej wigilii dla mieszkańców gminy Nałęczów. Spotkajmy się więc 23 grudnia o godz 16.30 przy szopce w parku zdrojowym. Spotkajmy się, podzielmy się opłatkiem, zanućmy kolędy. Podzielmy się radością, którą na co dzień często tłamsimy w sobie. Cieszmy się, bo każde Boże Narodzenie przynosi radość i nadzieję.
   W ten szczególny czas myślimy mocniej o Tych, których już nie będzie z nami przy wspólnym stole. Albo o tych, z którymi dzieli nas znaczna odległość - są: za granicą, w sanatorium, w szpitalu... Wolne miejsce przy wigilijnym stole czeka na nich. 
   Niech ten szczególny nastrój świąt pozostanie w nas dłużej niż zapach żywicy, dźwięk kolęd. 

U progu świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2007 życzymy Wam drodzy Czytelnicy wszystkiego najlepszego i "spotkania z tą Miłością, która w noc Bożego Narodzenia objawi się pod postacią bezdomnej Dzieciny." (JPII) 

Zespół Redakcyjny 
"Gazety Nałęczowskiej"
(0 głosów)