Napisane przez  AD
16
Gru
2006

Dalej nie można tak funkcjonować

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2006/2007 sekcji piłki nożnej LKS "CISY" Nałęczów.

Cisy I Nałęczów

   Pierwsza drużyna seniorów zakończyła rundę meczami z LKS Stróża - porażką 0:2 i wyjazdowym zwycięstwem 7:1 nad Polesiem Kock.
Po rundzie jesiennej drużyna zajmuje 11 miejsce w tabeli klasy okręgowej z dorobkiem 18 pkt. i stosunkiem bramek 29-32. Łupem bramkowym w tej rundzie podzielili się:
Mirosław Furmanek - 8
Piotr Grajewski - 6
Łukasz Rzeźnik - 5
Wojciech Plewiński - 4
Mateusz Tupaj - 2
Grzegorz Żak - 1
Jarosław Caboń - 1
Dariusz Pawłowski - 1
Łukasz Pruś - 1

   W bieżącej rundzie I zespół reprezentowali (w nawiasie liczba występów):
T. Jacniacki (14), M. Bloch (14), M. Ciechociński (10), M. Kukuryku (8), W. Paluch (3), M. Słonka (4), M. Winiarski (13), J. Caboń (13), P. Grajewski (15), P. Knap (2), A. Muca (13), D. Pawłowski (14), W. Plewiński (15), Ł. Pruś (5), M. Sygnowski (1), M. Tupaj (9), G. Żak (13), Ł. Caboń (8), M. Furmanek (15), M. Lenart (3), Ł. Rzeźnik (14)

   Osiągnięte miejsce i zdobycz punktowa nie zadowalają zarówno zawodników, jak i trenera. Biorąc pod uwagę trudną sytuację finansową, fatalną organizację klubu oraz brak jakiegokolwiek zainteresowania ze strony władz miasta inaczej trzeba spojrzeć na wyniki. Największym sukcesem jest to, że udało się utrzymać zespół w tej klasie rozgrywkowej oraz zatrzymać wszystkich zawodników. Dalej nie można jednak tak funkcjonować.
   Nałęczów zasługuje na to, by mieć dobrą drużynę piłkarską, ale do tego potrzebne jest większe zrozumienie potrzeb i daleko idąca pomoc. Zespół składa podziękowania wszystkim, którzy w różnej formie wspierali jego funkcjonowanie. Były to zarówno firmy (BS w Nałęczowie, Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju w Nałęczowie, Telekomunikacja W-wa, RUUKKI W-wa), jak i osoby prywatne.

Cisy II Nałęczów

   Drużyna ta występuje w klasie "A". Po rundzie jesiennej w 12- zespołowej grupie zajmuje dziewiąte miejsce z dorobkiem 11 pkt. Złożyły się na nie 3 zwycięstwa, 2 remisy, 6 porażek, stosunek bramek 14-31.

Juniorzy Młodsi

   Występująca w Lubelskiej Lidze Juniorów Młodszych Drużyma Cisów zajmuje 10 miejsce mając zdobyte 3 pkt, stosunek bramek 10-33. Na usprawiedliwienie należy dodać, że drużyna ta w większości posiada zawodników o 2 lata młodszych, którzy dopiero teraz rozpoczęli treningi. Wiosna na pewno będzie lepsza w ich wykonaniu. Trenerem tej drużyny jest p. Michał Winiarski.

Trampkarze Młodsi

   W Lubelskiej Lidze Trampkarzy Młodszych nasz zespół zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 16 pkt i stosunkiem bramek 31-4.
   Drużyna ta traci do lidera Unii Bełżyce 2 pkt. i istnieje duża szansa na wygranie tej klasy rozgrywkowej. Trzeba podkreślić, że to obecnie najbardziej perspektywiczna drużyna naszego Klubu. Trenerem zespołu jest p. Wiktor Flis.
   Zawodnik tej drużyny Kacper Staniecki występuje w kadrze woj. lubelskiego w tej kategorii wiekowej.

Młodzicy Młodsi

   Kolejny nasz zespół uczestniczący w rozgrywkach Lubelskiej Ligi Młodzików Młodszych powstał w sierpniu 2006r. Od razu został zgłoszony do rozgrywek.
   Drużyna zdobyła 1 pkt, stosunek bramek 5-31 i zajmuje 10 miejsce. W drużynie również dużą grupę stanowią zawodnicy rok i dwa lata młodsi, stąd też dysponują zdecydowanie słabszymi warunkami fizycznymi. Ale już daje się zauważyć wielu utalentowanych chłopców, którzy w przyszłości mają duże szanse poważnie zaistnieć w seniorskiej piłce.
   Trenerem tej drużyny jest p. Anna Jędrzejewska.
   Warte podkreślenia jest duże zaangażowanie rodziców, którzy towarzyszą swoim pociechom zarówno w meczach rozgrywkowych w Nałęczowie, jak i tych wyjazdowych.
   Wspomnieć należy, że aktualnie w klubie zgłoszonych do rozgrywek jest ponad 70 młodych chłopców. Jest to potencjał, którego absolutnie nie wolno zmarnować.

Andrzej Depta, trener
(0 głosów)