Napisane przez  GK
21
Maj
2003

Herbaty

Aby być zdrowym niekoniecznie musimy najpierw zachorować a później się wyleczyć. Można zapobiegać chorobom prowadząc higieniczny tryb życia oraz prawidłowo odżywiając się. Odżywianie to nie tylko to co jemy ale również to co wprowadzamy do organizmu w postaci płynnej. Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na herbaty, które oprócz ogromnych walorów smakowych mają również działanie lecznicze, czyli mogą zapobiegać różnym schorzeniom i poprawić kondycję naszego organizmu. Kilka z nich zasługuje na szczególną uwagę.


Herbata PU-ERH - zwana zabójcą tłuszczu. Wspomaga kurację odchudzającą, przyspiesza przemianę materii i spalanie tłuszczu oraz obniża poziom cholesterolu. Mogą ją pić również osoby szczupłe ponieważ Pu-erh likwiduje tylko nadmiar tłuszczu. Dostępna jest jako herbata liściasta, ekspresowa oraz prasowana o dużej wydajności.
Herbata ROOIBOS - nazywana również herbatą życia. To południowoafrykańska herbata z liści czerwonokrzewu o wspaniałym miodowym aromacie. W swoim składzie zawiera sód, fluor, cynk, mangan, potas, żelazo, wapń oraz antyutleniacz wiążący wolne rodniki, spowalniając w ten sposób procesy starzenia się komórek organizmu.
Herbata OOLONG - doskonale reguluje przemianę materii. Opóźnia pojawianie się zmarszczek ponieważ wspomaga działanie cynku w organizmie. Zapobiega miażdżycy, niewydolności nerek i zmianom skórnym. Usuwa z organizmu wolne rodniki.
Herbata IGUANA - to prawdziwa uczta dla zmysłów. Zwiększa zdolność koncentracji, kojarzenia i zapamiętywania. Znosi uczucie przygnębienia i melancholii. Poprawia trawienie oraz dostarcza organizmowi dużych ilości witaminy C. Niepowtarzalny aromat i smak sprawiają, że doskonale nadaje jako dodatek do ciast.
Herbata SILVER MOON - odmiana herbaty zielonej. Zawiera wyjątkowo dużą ilość witaminy C. Zobojętnia kwaśny odczyn kwasów żołądkowych likwidując w ten sposób zgagę i wzdęcia. Działa stymulująco na pracę układu krążenia. Tak jak każda herbata zielona również Silver Moon usuwa z organizmu wolne rodniki.
Herbata LAPSANG - daje wspaniałe wrażenia smakowo- zapachowe, ponieważ jest wędzona w dymie z chińskiej sosny. Dostarcza organizmowi wielu cennych minerałów. Napar z tej herbaty można wcierać we włosy po ich umyciu, co daje włosom połysk i jedwabistą miękkość. Odżywia również cebulki włosów.
Herbata SEN-CHA - specjalnie preparowana, posiada cytrynowo- zielonkawy kolor. Ma działanie antynowotworowe. Polecana dla diabetyków gdyż zapobiega wzrostowi poziomu cukru we krwi oraz krwotokom, udarom i chorobie wieńcowej.
Herbata CASABLANKA - szczególnie cenna z uwagi na dużą zawartość wielu minerałów. Polecana przy przeziębieniu, grypie, braku apetytu u dzieci. Obniża ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Usprawnia proces trawienia, wspomaga pracę nerek i układu moczowego. Jest znakomitym antyutleniaczem wiążącym w organizmie wolne rodniki.
Herbata GUARANDA - zawiera herbatę czerwoną i guaranę. Stosowana w stanach zmęczenia i trudnościach z koncentracją. Działa energetyzująco, zwiększa sprawność myślenia i przeciwdziała senności.

Herbaty te, jak również wiele innych powstałych ze zmieszania w/w herbat oraz herbaty owocowe o wspaniałych walorach smakowo- zapachowych są do nabycia w sklepie zielarsko-medycznym w Nałęczowie.
Górniak Krzysztof
(0 głosów)