Napisane przez  red
09
Lis
2015

Listy

Pani Lucyna Perepeczko W Gazecie Nałęczowskiej nr1(109) zamieszczono Pani list o poszukiwaniach pomnika partyzantów AK w Nałęczowie…

i jej wielkim rozczarowaniu gdy napotkani ludzie nie potrafili udzielić informacji na temat jego lokalizacji. Przyznam, że byłam bardzo zdziwiona, bo większość mieszkańców Nałęczowa wie gdzie znajduje się Polana Harcerska i Pomnik. Ale najbardziej przykry dla mnie jest fakt, że Pani twierdzi jakoby była w Bibliotece i bibliotekarka nie potrafiła udzielić informacji o pomniku.

Chcę z całą mocą oświadczyć, że nie rozmawiała Pani z żadną z bibliotekarek zatrudnionych w Miejsko -Gminnej Bibliotece Publicznej im. Faustyny Morzyckiej w Nałęczowie. W budynku przy ulicy Lipowej 6 mają swoją siedzibę dwie odrębne instytucje: Nałęczowski Ośrodek Kultury i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im Faustyny Morzyckiej. Na parterze budynku znajduje się NOK i od osób, które były obecne przy rozmowie Pani, wiem że odwiedziła Pani ich biura i rozmawiała z pracownikami Nałęczowskiego Ośrodka Kultury. I słowa jednej z pracujących osób przypisała Pani bibliotekarce.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna mieści się na piętrze budynku – duży lokal o powierzchni 230 m2, i gdyby Pani tam dotarła otrzymałaby Pani wyczerpujące informacje na interesujący ją temat. Posiadamy w naszych zbiorach materiały o wszystkich miejscach pamięci w naszej gminie. Miejsca te są dokładnie opisane, sfotografowane i naniesione na mapę. Ponadto większość tych miejsc ma swoich opiekunów. I tak jest w przypadku Pomnika żołnierzy AK. Ponadto w bibliotece jest dział Nałęczowiana, w którym znajduje się większość publikacji o Nałęczowie, w tym wszystkie Głosy Nałęczowa.

Urząd Miejski w Nałęczowie również dysponuje materiałami dotyczącymi miejsc Pamięci w Gminie Nałęczów i również tam mogła Pani uzyskać wszystkie informacje na ten temat. Katarzyna Wójcik Dyrektor M-GBP w Nałęczowie

Do wiadomości:
Urząd Miejski w Nałęczowie
Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa
Gazeta Nałęczowska

(0 głosów)