Napisane przez  KG
18
Paź
2007

Kraina do poznania

Grupa partnerska "W Krainie Lessowych Wąwozów" zaprezentuje się podczas tegorocznej edycji targów Tour Salon w dniach 24-27 października w Poznaniu. To nagroda za przygotowanie najlepszego produktu turystycznego w województwie.

Zwycięską grupę partnerską tworzą przedstawiciele samorządów, przedsiębiorców i organizacji pozarządowych zainteresowanych rozwojem turystyki i stworzeniem silnego produktu turystycznego z Nałęczowa, Wojciechowa, Wąwolnicy, Kazimierza Dolnego, Puław, Janowca, Poniatowej, Opola Lubelskiego, Wilkowa, Karczmisk. Jest to nagroda kapituły konkursowej ogólnopolskiego konkursu "Turystyka - wspólna sprawa" (TWS), który wyłonił 16 wojewódzkich laureatów. Kapituła oceniła pomysły na produkty turystyczne stworzone przez regionalne grupy partnerskie działające w ramach projektu TWS. Ocenie podlegały także same grupy - jednym z celów konkursu było bowiem stymulowanie ich aktywności. Przy ocenie zgłoszeń konkursowych brane były pod uwagę następujące czynniki: liczba podmiotów działających w grupie partnerskiej, formy współpracy członków grupy, liczba atrakcji oferowanych przez produkt turystyczny, stopień wykorzystania tych atrakcji oraz ocena wykorzystania narzędzi promocji produktu. - Cieszy nas fakt, że w wyniku realizacji projektu "Turystyka wspólna sprawa" powstały w regionach liczne grupy partnerskie, które rozwijają aktywną działalność. Efektem tej aktywności są nowe produkty turystyczne, podnoszące atrakcyjność turystyczną regionów - powiedział Zygmunt Kruczek, prezes Polskiej Federacji Pilotażu i Przewodnictwa, przewodniczący Kapituły Konkursu "Turystyka - wspólna sprawa".

O zwycięstwie grupy "W Krainie Lessowych Wąwozów" zadecydowała oryginalność oferty i różnorodność proponowanych atrakcji. Turyści mogą skorzystać z walorów uzdrowiskowych Nałęczowa, zwiedzić zabytki m.in. w Kazimierzu, Janowcu, zapoznać się z przedstawicielami ginących zawodów, np. kowalstwa w Wojciechowie. Również na amatorów aktywnego wypoczynku czeka wiele możliwości uprawiania sportów. - Cała Grupa ogromnie cieszy się z wygranej. Radość ta jest tym większa, że udało nam się pokonać potentatów turystycznych z regionu. Od samego początku wierzyłam i byłam przekonana, że zgodna zespołowa praca musi zaowocować. I zaowocowała. Nasza wygrana powinna przekonać wszystkich niedowiarków, że jesteśmy już gotowi na przyjęcie reprezentacji narodowej na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Zapewniam, że do 2012 r. nasz produkt turystyczny będzie prawdziwą perełką. - powiedziała Agnieszka Ciekot, lider grupy partnerskiej "W Krainie Lessowych Wąwozów".

(KG)
(0 głosów)