Napisane przez  bw
18
Paź
2007

Lekcje w "Atrium"

Na tę lekcję muszą obowiązkowo przynieść: strój kąpielowy, ręcznik i klapki, bo od ósmej zamiast siedzieć w ławce albo nawet grać w nogę na boisku mogą godzinkę poszaleć w wodzie. Codziennie kolejna grupa uczniów nałęczowskich szkół pluska się w basenie w "Atrium". Takie atrakcje zapewniła uczniom Dyrekcja Zakładu Leczniczego "Uzdrowisko Nałęczów", oraz kierownik "Atrium".

W minionym roku szkolnym zwrócili się do burmistrza Nałęczowa z ofertą darmowego udostępniania uczniom basenu rano od poniedziałku do piątku. Burmistrz, radni oraz dyrektorzy przyjęli tę atrakcyjną propozycję dla dzieci i młodzieży.

Potem dyrektorzy pięciu szkół podstawowych oraz trzech gimnazjów z gminy wspólnie z burmistrzem opracowali harmonogram wyjazdów na basen. Gratisowe zajęcia na basenie obejmują ok. 1300 uczniów, więc każde dziecko będzie mogło pojechać na basen średnio raz na dwa miesiące. Rodzice płacą tylko 3 zł za przejazd autobusem, a ich dzieci mają niesamowitą lekcję w wodzie.

Już od 13 września wszyscy chętni uczniowie korzystają nieodpłatnie z basenu w "Atrium". Na "zajęcia" w basenie przyjeżdżają i wracają szkolnym autobusem. Od ósmej przez godzinę mogą się do woli pochlapać i popływać pod okiem szkolnych opiekunów i ratowników. Dla wielu dzieci to pierwsza wizyta w "Atrium", dlatego już z utęsknieniem czekają na kolejne wyjazdy.

(BW)
(0 głosów)