Napisane przez  BW
18
Paź
2007

NSH: Nasz wybór

Bywalcy nałęczowskiego "Supermarketu" zauważyli zmiany w wystroju sklepu nowe: eleganckie meble sklepowe, stoiska kasowe, drewniane okna. W środku robi się jeszcze ładniej, ekskluzywniej, a na zewnątrz nadal bez zmian.


Już cztery lata budynek i mieszkańcy czekają na estetyczną elewację. Mamy dobrą wiadomość - za dwa lata będzie wyglądał tak, jak na prezentowanych na okładce wizualizacjach.

- Wielu ludzi dziwiło się dlaczego ten obiekt tak długo nie ma wykonanej elewacji. Na swoje usprawiedliwienie powiem, że ten wybrany przez nas projekt to już piąty z kolei. Uzyskał wreszcie aprobatę wszystkich jednostek opiniujących i zatwierdzających projekty - mówi prezes NSH Grzegorz Kobus - Poprzednie projekty zakładające dobudowę piętra i spadzistego dachu zmieniały całkowicie charakter tego budynku. Byłby zbyt okazały i dominowałby wśród okolicznych obiektów, a tego nie chcemy. Stąd kolejny projekt, w którym projektant nie zaplanował nowego "typowego" dachu. Może nie każdemu spodoba się to, ale skoro do tej pory budynek miał płaski dach, to postanowiliśmy nie zmieniać tego.

Projektant skupił się na tym, by rozbić klockowatą bryłę budynku, stąd fragmenty elewacji z kamienia, dobudowa. Rozpoczęliśmy już realizację projektu od sukcesywnej wymiany stolarki okiennej. Jeśli pogoda pozwoli zaczniemy jeszcze w tym roku kolejny etap - prace budowlane. Projekt przewiduje rozbudowę od strony wschodniej, zyskamy dzięki temu ok. 100mkw na butiki oraz pomieszczenia biurowe. Od strony południowej będzie klatka schodowa i od ul. Lipowej będzie podjazd dla samochodów dostawczych. Potrzebujemy większej powierzchni magazynowej, więc zaplecze produkcyjne cukierni znajdzie się na piętrze nad "Supermarketem". Podczas tych wszystkich prac sklep będzie funkcjonował i będziemy starali się , by remont był jak najmniej uciążliwy dla klientów. Liczymy na Państwa wyrozumiałość. NSH wykonuje prace etapami, gdyż jednocześnie kończy remont i modernizację swojego nowego budynku w Bełżycach.

- Nabyliśmy dwupoziomowy sklep o łącznej powierzchni 650mkw. Okna i meble sklepowe, kasy z nałęczowskiego supermarketu zainstalujemy właśnie w tamtym nowym sklepie. Planujemy oddać go do użytku jeszcze w tym roku - tłumaczy Grzegorz Kobus. - Nasza firma rozwija się i staramy się robić gdzie indziej to, na czym dobrze się znamy. Może w przyszłości otworzymy gdzieś jeszcze kolejny taki sklep. Na razie chcemy skończyć urządzanie sklepu w Bełżycach i zająć się frontem nałęczowskiego "Supermarketu".
Zajmiemy się też parkingiem koło naszego budynku. Będzie to "zielony" parking z płyt ażurowych na 10 - 15 samochodów. Zapowiadają się więc zmiany. Czas uzbroić się w cierpliwość i powoli przyzwyczaić to nowego wyglądu "Supermarketu".

A co sądzą nasi Czytelnicy o nowym wizerunku "Supermarketu"? Czekamy na Państwa opinie.

(BW)
(0 głosów)