Napisane przez  AKR
17
Maj
2007

Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty!

Wiosna dla straży to czas, zmagań z pożarami traw i nieużytków, które stanowią większość wyjazdów w ostatnim czasie. Cóż można powiedzieć na ten temat prócz tego, że bezmyślność ludzka nie zna granic... Ale okres wiosenny dla straży to nie tylko czas zmagań z pożarami i miejscowymi zagrożeniami, to także czas przygotowań do międzygminnych zawodów sportowo-pożarniczych. Coraz częściej można zobaczyć naszych strażaków i strażaczki nie tylko w akcjach, ale także na boisku, gdzie przygotowują się do zawodów.


   Wiosna to także czas różnego rodzaju festynów, w których strażacy biorą czynny udział. Pokazem akcji ratowniczej zainaugurowali (28.04.2007) Nałęczowską Wiosnę Kulturalną. W Parku Zdrojowym zaprezentowali swoje umiejętności, pokazując akcje ratowania ofiary wypadku samochodowego. Po błyskawicznym dotarciu wozu strazackiego na miejsce zdarzenia, strażacy udzielili pierwszej pomocy osobie "poszkodowanej". Zademonstrowali też akcję cięcia karoserii samochodu.
   W czasie pokazów sprawnościowych strażacy zademonstrowali sprzęt ratownictwa technicznego oraz sprzęt gaśniczy, będący na wyposażeniu samochodów gaśniczych. Przechodnie, turyści mogli obejrzeć nowy nabytek OSP Nałęczów - mercedesa - w akcji.
Z okazji ich święta (04.05) życzymy strażakom tyle samo powrotów, co wyjazdów oraz wszelkiej pomyślności.

(AKR)
(0 głosów)