Napisane przez  red
16
Kwi
2007

Z ostatniej chwili...

BĘDZIE GDZIE PARKOWAĆ
   Wreszcie została podjęta męska decyzja - na wykorzystywanym raz do roku placu przed Urzędem Miejskim ma powstać podziemny, dwukondygnacyjny parking na 200 samochodów.
   To rozwiązanie z pewnością rozładuje weekendowe korki w sezonie, kiedy to setki samochodów parkowanych jest, gdzie popadnie.A wielu kierowców bezradnie krąży po mieście, szukając paru metrów na zaparkowanie swoich czterech kółek.


Projektanci parkingu wykorzystali istniejącą już dziurę za "Niezapominajką" i od południowej strony zaprojektowali wjazd do podziemia. Koszty tej inwestycji są bardzo duże, wynoszą blisko 6 milionów złotych, ale koszt wybudowania obiektu ma się zwrócić w ciągu dwóch lat. Wykorzystane będą też bezzwrotne środki z funduszu ochrony środowiska.
   Inwestorzy zabiegają też o wybudowanie na powierzchni parkingu obiektów handlowych w szwajcarskim stylu uzdrowiskowym. W gestii Rady Miasta leży decyzja, czy nad parkingiem tak, jak dotychczas będzie leżała odłogiem zielona murawa. Są bowiem pomysły na zagospodarowanie, stosowne dla kłopotliwej strefy uzdrowiskowej "A", tej oślej łączki.

(red)


SZCZĘŚLIWI CZASU NIE LICZĄ, ALE...
   Remont budynku Urzędu Gminy wewnątrz prawie ukończony. Nowe, funkcjonalne i estetyczne meble zaprojektowane przez samego burmistrza A. Ćwieka zdobią sekretariat i gabinety urzędników. Na zewnątrz też ma być ładniej. Na południowej elewacji budynku pojawił się zegar, który będzie w południe wygrywać kuranty.
   A wszystko to w trosce o wszystkich nagminnych spóźnialskich. Ponoć ich argumenty, że szczęśliwi czasu nie liczą, nie przekonują lokalnych władz. Urzędnicy policzą się z nimi. A wszystko przez inspirację nowatorskimi pomysłami Amerykanów, którzy już nawet karzą rodziców przyprowadzających za późno do szkoły swoje pociechy.

(WB)


OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE
   W tym sezonie turystycznym w Nałęczowie przybędzie kolejna atrakcja. ZL "Uzdrowisko Nałęczów" uchyliło rąbka tajemnicy. Na budynku "Książę Józef" powstaje obserwatorium astronomiczne.
   Konserwator zabytków zaakceptował projekt i pod koniec kwietnia zostaną zamontowane w kopule teleskopy. Kosmos na wyciągnięcie ręki - to gratka dla dużych i małych. Będzie można popatrzeć na gwiazdy już nie tylko w telewizji.

(WB)


DOROŻKARZ POSZUKIWANY
   Lokalna Organizacja Turystyczna poszukuje kandydatów na dorożkarzy, którzy w sezonie woziliby turystów po Nałęczowie i okolicach. Oferty należy składać do 15 kwietnia 2007r.
Należy złożyć: CV, list motywacyjny.
Wymagania:
- znajomość obsługi konia (czyszczenie, siodłanie, itp.)
- prawo jazdy na furmankę
- znajomość końskich komend (wio, prrry, itp.)
- doświadczenie w branży
- zaświadczenie o niekaralności z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
Adres al. Lipowa 25, box 10

(red)


CO DWIE GŁOWY, TO NIE JEDNA
   Takie szczęście przytrafiło się pewnemu... kurczakowi. Wykluł się z jajka z dwiema głowami.
Takie anomalie to rzadkość. Kura odrzuciła "dziwoląga", ale brzydkie kurczątko jest zdrowe i przybiera na wadze.
   Z uwagi na dobro kurczaka/kurczaków(?) i w obawie przed naukowcami, mediami oraz łowcami głów na potrzeby reklam, właściciel chroni ten niezwykły okaz.
   A swoją drogą w dzisiejszych czasach taki kurczak z dwiema głowami, to może być prawdziwa kura znosząca złote jajka.

(WB)


Wszelkie podobieństwo przedstawionych zdarzeń i osób do rzeczywistych jest nieprzypadkowe i zamierzone - 01.04.2007.

(0 głosów)