Napisane przez  (JB)
21
Mar
2015

Nowa Stomatologia w Nałęczowie

To już czwarta filia Luxmed- Uzdrowisko Nałęczów. Przychodnia usytuowana w centrum Nałęczowa, przy ul. Poniatowskiego 5, oferuje pełny zakres usług stomatologicznych dla dzieci i dorosłych. Do dyspozycji pacjentów są trzy doskonale wyposażone gabinety, w których przyjmuje jedenastu lekarzy dentystów.

INNOWACJE

Wysokiej klasy urządzenia i materiały dentystyczne, innowacyjne metody leczenia zębów, to wszystko sprawia, że stomatologia Luxmed jest największą i najnowocześniejszą tego typu placówką w Nałęczowie i okolicy.

Placówka zajmuje się leczeniem próchnicy prostej i zaawansowanej. Stosowane są wysokiej jakości wypełnienia światłoutwardzalne, chemoutwardzalne i kolorowe wypełnienia dla dzieci. Szczególnie warto polecić nowoczesną metodę leczenia zębów, tzw. abrazję*. Staje się ona obecnie standardową metodą walki z próchnicą, a jej niewątpliwą zaletą jest minimalizacja bólu w trakcie opracowywania ubytku.

W ramach zabiegów wykonywanych u dzieci warto wiedzieć, że w przychodni prowadzona jest profilaktyka próchnicy zębów mlecznych i stałych – lakowanie, lakierowanie oraz profilaktyka wad zgryzu. Leczenie zębów u dzieci wymaga od lekarza wyjątkowego podejścia i umiejętności, dlatego istotne jest, że pracują tu stomatolodzy z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi.

OFERTA

W zakresie chirurgii stomatologicznej przeprowadzane są zabiegi ekstrakcji zębów stałych, mlecznych i zatrzymanych oraz inne zabiegi chirurgiczne, jak: podcięcie wędzidełka, resekcja wierzchołków korzeni, usuwanie zawiązków zębów, sprowadzanie zębów zatrzymanych, usuwanie zmian na błonie śluzowej. Zabiegi te powinny być bezwzględnie wykonywane w gabinecie chirurgii stomatologicznej przez dobrego dentystę. Zapewnia to pacjentowi bezpieczeństwo i minimalizuje powikłania.

Wygodą dla pacjentów jest fakt, że na miejscu można wykonać RTG lub RVG (radiowizjografia) zęba , jak i zdjęcie pantomgraficzne. Diagnostyka tego rodzaju jest niezbędna przy zabiegach chirurgicznych, pracach protetycznych czy ortodontycznych.

Wśród oferowanych usług nie można pominąć diagnostyki i leczenia wad zgryzu u dzieci i dorosłych. Pamiętajmy, że wady zgryzu pozostawione bez leczenia nie tylko są defektem urody, ale skutkują problemami zdrowotnymi.

Osoby dorosłe z pewnością będą zainteresowane ofertą z zakresu protetyki. Pełna gama uzupełnień zębowych - korony i mosty wykonane z materiałów najlepszej jakości - są komfortowym rozwiązaniem dla pacjentów z brakiem jednego lub kliku zębów. Przy braku wielu zębów idealnie dopasowane protezy zębowe z nowych, także giętkich materiałów, zapewnią wygodę użytkowania i dadzą ładny efekt kosmetyczny.

A skoro już zwracamy uwagę na estetykę, można skorzystać z zabiegów wybielania zębów czy likwidacji przebarwień. W celu dokładnego oczyszczenia zębów z kamienia nazębnego można wybrać metodę scalingu, a w przypadku usunięcia osadu nazębnego – metodę piaskowania.

Sposobów na zdrowe, białe zęby jest wiele. Podczas konsultacji lekarskiej doświadczony dentysta z pewnością doradzi jak najlepsze rozwiązanie.

5 marca nasza placówka zorganizowała akcję bezpłatnego leczenia zębów z wykorzystaniem abrazji. Można było przekonać się o tym, że w XXI w. wizyty u dentysty nie muszą kojarzyć się z bólem.

Rejestracja pod nr telefonu: 81 501 60 12. Zapraszamy!

*Abrazja – innowacyjna metoda leczenia próchnicy zębów. Określana jest metodą bezkontaktową, a to oznacza, że przy opracowywaniu nawet głębokich ubytków nie ma efektu tarcia, wibracji, podrażnienia, a reakcja bólowa jest zmniejszona do minimum.

(0 głosów)