Napisane przez  (JB)
04
Lis
2013

USG dla przyszłej mamy

Jeszcze do niedawna badanie tradycyjną technologią 2D było mało miarodajne, a pojawiające się na monitorze komputera statyczne zdjęcia, zupełnie niezrozumiałe i nieczytelne dla przyszłych rodziców. Dziś, nowoczesne placówki, wyposażone w wysokiej klasy aparaturę do USG w technologii trójwymiarowej, mają znacznie szersze możliwości.

Rozwijająca się błyskawicznie diagnostyka obrazowa okazuje się prawdziwym dobrodziejstwem dla kobiet w ciąży. Urządzenia takie zapewniają nie tylko maksymalne bezpieczeństwo dziecku i matce, ale pokazują obraz z wyjątkową dokładnością. Dzięki badaniom USG 3/4D, krok po kroku kontroluje się rozwój i stan zdrowia dziecka. Jednocześnie, dzięki ogromnej precyzji aparatury, rodzice mogą oglądać ruchy maleństwa, bicie jego serca, a nawet zobaczyć, jak ziewa lub się uśmiecha. O tym, że badanie USG w czasie ciąży jest niezbędne, wie już dzisiaj każda przyszła mama. Specjaliści zalecają przeprowadzenie takich badań przynajmniej trzy razy: w pierwszym trymestrze – między 11 i 14 tygodniem ciąży, w drugim – między 18 i 22 tygodniem oraz w ostatnim trymestrze – od 28 do 32 tygodnia ciąży.

Dzięki USG 3/4D można już we wczesnych tygodniach ciąży ocenić prawidłowość rozwoju płodu i w porę wykryć istniejące zagrożenia. Badanie pozwala zaobserwować czy właściwie rozwija się mózg, kręgosłup, serce, nerki i inne organy oraz narządy. Można również sprawdzić, czy dziecku nie grożą wady rozwojowe albo choroby genetyczne. Zauważone w odpowiednim czasie, mogą być skutecznie leczone.

Zapraszamy do pracowni USG ginekologiczno-położniczej w placówce LUXMED-UZDROWISKO NAŁĘCZÓW w Poniatowej. Pracownia wyposażona jest w nowoczesny aparat do USG 3/4 D. Badania wykonuje doświadczona kadra medyczna.

(0 głosów)
Więcej w tej kategorii: Sprawdź, jak słyszysz »