Napisane przez  Andrzej Mazierski
28
Sty
2014

Podziękowanie

W imieniu Stowarzyszenia „Jutro Nałęczów” chciałbym wyrazić głęboką wdzięczność wszystkim darczyńcom, do których udało nam się w minionym roku dotrzeć z przesłaniem pomocy naszym bliskim sąsiadom.

W pierwszej kolejności dziękujemy wszystkim bezimiennym ofiarodawcom, wrzucającym do kosza artykuły spożywcze podczas ostatnich dwóch zbiórek: Wielkanocnej i Bożonarodzeniowej. Razem z nauczycielami i uczniami naszych szkół rozdaliśmy ponad 400 paczek (z obu zbiórek). Dzięki ostatniej asyście naszych pedagogów z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej z Nałęczowa, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Sadurkach, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Piotrowicach Małych, Szkoły Podstawowej w Drzewcach, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nałęczowie, kosze były pełniejsze niż wcześniej, bez ich pomocy.

To stało się już naszą nałęczowską tradycją, że przed świętami stoimy w sklepach, tak było ostatnio, już po raz szósty, tym razem z nauczycielami i ich uczniami. To buduje, że młodzież chce pomagać innym, że chętnie garnie się do organizacji takich wydarzeń, poświęcając swój czas i trudy dotarcia do sklepów. Dla nich też, dla takiej młodzieży mamy w planach organizację imprezy, która będzie rodzajem podziękowania za pomoc w zbiórkach.

Chciałbym podziękować także naszym sponsorom, do których w tym roku doszli następni. Zawsze nie odmawia pomocy i chętnie jej udziela Uzdrowisko Nałęczów SA, a także Alibi, tj., Nałęczowskie Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji, nasz Bank Spółdzielczy i Hotel Przepióreczka, Biuro Projektowe Stelmach i Partnerzy, Klinika Profesora Stanisława Burzyńskiego, Stołówka Stara Apteka, Kawiarnia Artystyczna Ewelina i kwiaciarnia Na Topie Katarzyny Jędrzejewskiej. W ostatnim przygotowaniu koncertu w hołdzie Janowi Pawłowi II w wykonaniu Jana Nowickiego i artystów z Krakowa, które odbyło się w naszym kościele parafialnym (chapeau bas Księże Proboszczu!) dokładnie w 35. rocznicę wyboru naszego Wielkiego Rodaka na Stolicę Piotrową ze wzruszeniem odebraliśmy także gest przyjaźni pracowników Nałęczowskiego Oddziału Banku PKO BP. Sporą pomoc otrzymaliśmy także ze strony zarządu Kliniki Chirurgii Oka Profesora Zagórskiego. Dodać należy, że goście z Krakowa byli podejmowani przez Uzdrowisko Nałęczów w reprezentacyjnym obiekcie łącznie z kolacją i śniadaniem.

Natomiast przy organizacji Pikniku „Bezpieczny powrót do szkoły” korzystaliśmy z nieograniczonej pomocy obu komend Policji Powiatowej i Miejskiej w Lublinie, włączając w to sprzęt i kilkunastu ludzi do dyspozycji. Nagrody ufundowali Policja i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dzięki zaangażowaniu naszego mieszkańca p. Waldemara Tupaja mogliśmy już po raz trzeci taki piknik przygotować. W przyszłym roku przymierzamy się do odświeżenia formuły i uatrakcyjnienia go, tak, by jeszcze szerzej zaprezentować edukacyjne walory takiej imprezy.

W wielu akcjach pomagali nam także inni mieszkańcy. Słowa podziękowania kierujemy do p.p. Wosia i Kusia z osiedla Sienkiewicza, którzy rozwozili paczki do wszystkich szkół, p. Krzysztofa Zubrzyckiego, który przewoził sprzęty muzyczne na koncert, pracowników Domu Kultury, którzy nagłaśniali koncert JPII w kościele parafialnym. Najlepszym słowem podziękowania wydaje się przyrzeczenie jeszcze lepszej pracy na rzecz naszych sąsiadów, uczniów i młodzieży. Takie przyrzeczenie jest dla nas wyróżnieniem, bowiem żywimy nadzieję, że jesteśmy potrzebni w Nałęczowie, a nasze starania są w jakiejś mierze odpowiedzią na trudne czasy. Chcemy łączyć, a jeśli dzielić to tym, czym powinien człowiek godziwy: chlebem, słowem, także radą i uśmiechem. Tego chcieliśmy też życzyć na Święta i Nowy Roku sponsorom, mieszkańcom Nałęczowa i Gminy.

Wszystkim: Bóg zapłać i Szczęść Boże!

(0 głosów)

logo gazeta naleczowska

reklama