Żeromski przyjechał!

Tego roku, we wrześniu, gorąco i okazale przywitano Stefana Żeromskiego w Nałęczowie.

Kiedy przed 120. laty przyjechał tu po raz pierwszy, 10 września 1890 roku, nikt go nie witał, nie znał i zapewne nie przypuszczał, że ten skromny guwerner córek państwa Górskich osiągnie tak wiele, że w Nałęczowie zacznie się jego droga na Parnas.

Tajemnice purpurowej mgły

Pani dyrektor NOK urządza we wrześniu jubileusz pięćdziesięciolecia istnienia placówki. Bardzo okazały, dwudniowy, z wielką wystawą, występami znakomitych artystów itp.

Pani dyrektor chce mieć także okolicznościową publikację. Zwraca się z tym do mnie. Przychodzi mi na myśl, że w Nałęczowie mieszka co najmniej kilka osób, które uważają, że potrafią to zrobić lepiej ode mnie. Pani dyrektor oczekuje jednak mojego zaangażowania. Pięknej Pani Dyrektor się nie odmawia. Gdybym potrafiła przewidzieć, w co się pakuję.

Dział: Inne

Złoty jubileusz

W Nałęczowskim NOK-u
Już od pierwszych dni w roku
Zbliżała się jedna z najpiękniejszych dat
Działalności pięćdziesiąt lat
Dziś nadszedł ten najmilszy z miłych dzień
Z nim codzienne troski odeszły w cień

Dział: Inne

Gnani wiatrem

Wiesław Pardyka z Sadurek i Adam Tarkowski z Charza A. Obaj młodzi, przystojni i zdolni. Obaj pasjonują się wszystkim, co związane z lotami balonem. O ich pasji i pracy, o "bujaniu w obłokach" i twardej rzeczywistości, o wiedzy i umiejętnościach, które są niezbędne, by oglądać świat z lotu ptaka i pokazywać go innym, rozmawia z nimi Bogumiła Wartacz.

logo gazeta naleczowska

reklama