Napisane przez  B
08
Wrz
2006

Ośrodek turystyczno-rekreacyjny z Tęczy

Wobec co raz bardziej nierenownego Internatu, który z każdym rokiem świeci pustkami w ratuszu podjęto "męską decyzję" i budynek w latach 2006-2008 przejdzie gruntowną modernizację. W Internacie "Tęcza" ma powstać Ośrodek Turystyczno-Rekreacyjny, czyli baza noclegowa z recepcją, windą dla 180 osób.


   Iwestycja ma pochłonąć ponad 6 milionów złotych. Z czego gmina wyłoży prawie 3 miliony, pozostałe 52% pieniędzy udało się pozyskać z EFRR z Urzędu Marszałkowskiego.
   Prace modernizacyjne będą prowadzone etapami. Rozstrzygnięto już przetarg na pierwszy etap prac - rozbudowę i modernizację instalacji gazowej niezależnej dla budynku internatu ogrzewanego do tej pory z kotłowni w budynku ZS. Przetarg na ten zakres prac zaplanowanych na III kwartał 2006 wygrała firma INSTAD z Lublina oferując cenę 229.699.03 zł

   W trakcie kolejnych etapów modernizacji, na które będą kolejno ogłaszane przetargi, budynek będzie docieplony, wymienione zostaną okna, drzwi. Będzie przebudowany układ pomieszczeń, tak by wydzielona została recepcja, zainstalowana winda. Powstanie 76 pokoi dwuosobowych i 36 jednoosobowych, wyposażonych na miarę najnowszych standardów z łazienką, siecią tele- informatyczną. Łącznie dla 180 gości, bedą w nich mogli mieszkać także uczniowie ZS. im Chmielewskiego. Na finał zakrojonych na szeroką skalę prac modernizacyjnych przyjdzie poczekać do II kwartału 2008 roku.

B
(0 głosów)