Napisane przez  BW
08
Wrz
2006

Uśmiech dzieci zamiast słońca

   Skoki na trampolinie, jazdy na konikach, malowanie buzi te atrakcje czekały na dzieciaki podczas IV Pikniku Rodzinnego "Razem z Mamą , razem z Tatą" w Przedszkolu im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie (03.06.br).

W tym roku przedszkolaki zafundowały swoim rodzicom, opiekunom, kolegom podróż po Europie (dzięki tańcom i piosenkom) do Danii, Francji, Holandii, Irlandii. Koniec "podróży" w Polsce, a potem zabawa przez kilka godzin w ogrodzie przedszkolnym.

   Mimo że słońce nie zajrzało na tegoroczny piknik, dzieci były rozpromienione i zachwycone atrakcjami. Mogły poszaleć na trampolinie, te odważniejsze pojeździć konno. Maluchy i starszaki gotowe były cierpliwie czekać w kolejce do malowania buzi. "Wizażystki" miały pełne ręce roboty, a chłopcy i dziewczęta przeglądali na poczekaniu katalogi z ofertami makijażu. Dziewczyny preferowały kwiatki, biedroneczki, serduszka, motylki, wielobarwne kolibry. Te odważniejsze wybierały coś z propozycji dla chłopców choćby nietoperze, pająki, smoki.


   W sobotni piknik rozegrano również turniej szachowy o Puchar Dyrektora Przedszkola. W kategorii najmłodszych dziewcząt zwyciężyła sześcioletnia Karolinka Nakonieczna, wśród chłopców tryumfował Tomek Paciorek - trzecioklasista. Zwycięzcom atrakcyjne nagrody wręczyła dyrektor Jolanta Barszcz-Skowronek.
   Były jeszcze: zjeżdżalnia, piaskownica, karuzela, huśtawka, bańki mydlane, lśniące w słońcu. Przepis prosty: woda, płyn, słomka i uśmiech. Tyle atrakcji dla małego człowieka!
   Pod parasolami coś słodkiego: misterne babeczki, pączki, ciasteczka, torciki, placki, wafelki znikające w mgnieniu oka. Tatusiowie woleli świetny bigos z młodej kapusty i flaki serwowane w przedszkolnej kuchni.
   Pod lipą księga pamiątkowa niemal stuletniego przedszkola. Wpisy szczere, prosto z serca zadowolonych dorosłych, szczęśliwych dzieci, że jest taki dzień, w którym mogą być w swoim przedszkolu razem z Mamą, razem z Tatą.
"Tak trzymać! Co rok to lepiej" - dało się słyszeć wśród piknikowego gwaru.
   Program artystyczny dzieci z przedszkolnych grup przygotowały panie: Ewa Jaremek, Ewa Piech, Ewa Rondoś, Jolanta Jesionek, Wioletta Rejmak, opracowanie muzyczne Iwona Ciosek.

(B.W.)
(0 głosów)