Napisane przez  AD
20
Lis
2002

Najnowocześniejszy obiekt sportowy

Zespół Szkół im. Zygmunta Chmielewskiego w Nałęczowie zdecydował się na modernizację przestarzałego boiska szkolnego. Obecne obiekty sportowe to najlepsze boisko wielofunkcyjne do koszykówki, tenisa ziemnego i siatkówki, jak również bieżnia lekkoatletyczna do biegów krótkich 100 i 60m.
   W związku z tym postanowiłam dowiedzieć się trochę o nim i w tym celu przeprowadziłam rozmowę z Panią Dyrektor Janiną Kręgiel-Mazurek.


- Co zdecydowało, że podjęła Pani decyzję o poprawie boiska?
- Ilość młodzieży z niego korzystającej i to, że boisko nie było modernizowane od powstania szkoły.
- W jaki sposób pozyskała Pani środki pieniężne?
- Na posiedzeniu Zarządu Miejskiego w Nałęczowie przedstawiłam propozycję modernizacji boiska i została ona zaakceptowana. Korzystając z okazji, chciałabym podziękować władzom miasta za zaangażowanie w sprawę budowy boiska.
- Jakie koszty pochłonęła budowa tak nowoczesnego obiektu sportowego?
- Pochłonęła ona 130 tys. zł.
- Jak długo trwała modernizacja boiska?
- 8 tygodni.
- Z czego wykonany jest obiekt?
- Nawierzchnia sportowa wielofunkcyjnego boiska wykonana jest w technologii poliuretanowej Novoflex, a bieżnia z "trawy syntetycznej".
- Czy było uroczyste otwarcie boiska?
- W związku z przedłużeniem się prac, uroczyste otwarcie boiska nie odbyło się i zostało ono przekazane do użytkowania młodzieży zaraz po ich zakończeniu.
- Czy będzie możliwość korzystania z obiektu przez inne instytucje?
- Tak. Ustalona zostanie cena wstępu, a dozorca będzie sprzedawał bilety.
- Czy zamieniło się coś poza tym w placówce szkolnej?
- Tak. W czasie wakacji podjęliśmy wiele prac modernizacyjnych, a mianowicie: wyłożyliśmy terakotę na parterze budynku szkolnego, w szatni przy sali gimnastycznej powstały 4 kabiny natryskowe, gdzie młodzież po wyjściu z lekcji wychowania fizycznego może się odświeżyć, zmodernizowaliśmy sekretariat szkoły i wydziału zaocznego, pomalowaliśmy stołówkę, świetlicę i pokoje na III i IV piętrze w internacie, zmodernizowaliśmy II piętro internatu: położyliśmy wykładzinę w pokojach, obiliśmy je panelami i wyposażyliśmy w nowe szafy i stoły.
- W szkole i w internacie wiele się zmieniło, ale to chyba nie wszystko?
- Nie. Chcielibyśmy wykonać jeszcze kilka prac, min: wymienić drzwi wejściowe do budynku szkoły, wyłożyć terakotą korytarz na I piętrze, zmodernizować sanitariat w internacie i pracownię matematyczną, do wyposażyć pokoje mieszkalne, poza tym burmistrz obiecał, że w przyszłorocznym budżecie uwzględni wymianę okien w budynku szkolnym. Wszystko to jednak zależy od tego na ile finanse pozwolą.
- Dziękuję za rozmowę.
rozm. Agnieszka Dziaduch uczennica IV kl.
Liceum Ekonomiczne
  • 28obiekt
(0 głosów)