Napisane przez  BW
18
Sie
2007

Zabytki - adoptowane

Uczniowie z kilku szkół z gmin: Nałęczów, Wąwolnica, Wojciechów włączyły się w projekt "Ślady przeszłości ziemi nałęczowskiej", zainicjowany przez Lokalną Organizację Turystyczną "Ziemia nałęczowska".


W ramach projektu szkoły zgłosiły propozycje zabytków, którymi chcieliby zająć się ich uczniowie w ramach akcji adopcji. Młodzi przyrodnicy i regionaliści zainteresowali się znajdującymi się w ich okolicy: dworkami, pałacami, pomnikami, cmentarzami i zgłosili je do projektu. Przygotowali prezentacje multimedialne oraz plan działań jakie chcieliby podjąć w ramach projektu. Zaprezentowali wybrane przez siebie zabytki m.in. wojewódzkiemu konserwatorowi zabytków, przedstawicielom władz lokalnych, muzealnikom podczas spotkania inauguracyjnego w sali balowej Pałacu Małachowskich (06.06.2007). Przedstawiciele szkół otrzymali akty adopcji zabytków i rady jak dalej zajmować się wybranym zabytkiem. Finał akcji w listopadzie.

W tym numerze "GN" przedstawiamy fragment prezentacji w formie wywiadu przygotowanej przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Piotrowicach, pod kierunkiem Arlety Wysockiej i Marty Głos o ich małej ojczyźnie - Piotrowicach i Bronicach.

(BW)

 

(0 głosów)