Napisane przez  MBB
17
Maj
2007

Pierwszy dzień wiosny!

 Uczniowie Gimnazjum w Sadurkach na przekór hasłom, że pierwszy dzień wiosny to dzień wagarowicza i właśnie wagarami trzeba go uczcić, postanowili ten dzień spędzić w szkole. 21 marca był dniem szczególnie wesołym i obfitującym w atrakcje.

Najpierw odbyły się rozgrywki sportowe - uczniowie kontra nauczyciele w piłkę siatkową. Mimo tremy nauczyciele podjęli wyzwanie i dość dobrze sobie radzili na boisku. Następnie zostały ogłoszone wyniki konkursu pod hasłem ,,Wiosna w klasie i w sercu", którego zadaniem było wyłonienie najładniej przybranej sali lekcyjnej, oczywiście w konwencji wiosennej. Uczniowie prześcigali się w pomysłach, bo i też było o co walczyć! Dyrektor Jolanta Rybka dla zwycięskiej klasy ufundowała czek na 100zł do wykorzystania na potrzeby klasy. Zwyciężyła klasa druga, która opiekuje się salą historyczną.

   Tego dnia przybyli też do nas szczególni goście - Pracownicy Izby Celnej w Białej Podlaskiej z Wydziału Zwalczania Przestępczości. Celnikom towarzyszył pies rasy labrador o imieniu Odys, który jest specjalistą w szukaniu narkotyków. Poznaliśmy specyfikę pracy celników w szczególności tych z Wydziału Zwalczania Przestępczości. Odbyła się też pogadanka o szkodliwości zażywania narkotyków i niecodzienny pokaz poszukiwania narkotyków przez Odysa. Pies miał za zadanie odnaleźć, w której z walizek przywiezionych przez gości znajduje się narkotyk. Oczywiście Odys spisał się wzorowo, za co został nagrodzony burzą oklasków a jego przewodnik usłyszał gratulacje i głosy pełne uznania. Odys stał się bohaterem dnia.

Monika B-B
(0 głosów)