Napisane przez  JK
16
Sty
2007

Merry Christmas w Zespole Szkół im. Z. Chmielewskiego

Cicha Noc, Silent Night, Stille Nacht, Felice Novidad takie i inne polskie, angielskie, niemiecki, hiszpańskie kolędy można było usłyszeć 21 grudnia w Zespole Szkół im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie. Już po raz trzeci, od momentu wejścia Polski do unii młodzież z tej placówki zorganizowała koncert świąteczny. Śpiewaniu kolęd towarzyszyły liczne atrakcje tj.: kiermasz kartek, ozdób, pierników świątecznych, konkurs na najlepiej udekorowaną salę.   Organizacją całej imprezy zajęła się klasa IIb. Rozpoczęło się od kiermaszu kartek i ozdób świątecznych, którym kierowała siostra Anna Parada. Uczniowie przygotowali gazetki i zorganizowali sprzedaż ręcznie dekorowanych pierników.
W ostatnim przedświątecznym tygodniu poszczególne klasy organizowały wigilie klasowe.

   21 grudnia młodzież z kl. IIb wystawiła jasełka, do których program opracowały uczennice: Agnieszka Musiatowicz i Aleksandra Wójciak. Druga część wystąpień artystycznych to koncert piosenek świątecznych w języku polskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim. W śpiew zaangażowane były klasy: I b, IIa, IIb, IIc. Piosenki wykonywane były grupowo, ale nie zabrakło również solistów.


  • Śpiewali: Łukasz Falba, Aleksandra Bigos, Sylwester Kolibski, Wojciech Plewiński, Marcin Stypa, Michał Sągała, Adriana Woźniak, Beata Zielonka.
  • Konkurs na najlepiej udekorowaną klasę wygrała IIIb i odebrała nagrodę - piernik świąteczny.
  • Organizatorami koncertu były panie: Agnieszka Rząd i Justyna Patyra.

    Cóż można powiedzieć nastrój w Zespole Szkół im. Z. Chmielewskiego był iście świąteczny.
    tekst i foto Justyna Kowalik
(0 głosów)