Napisane przez  AŻ
17
Paź
2001

Puls Internatu

Gazeta "Puls Internatu" ukazuje się od pięciu lat przy internacie Zespołu Szkół im. Chmielewskiego. Założyły ją panie profesor Marzena Chuda i Monika Blicharska. Gazeta jest wydawana na ksero, na kolorowym papierze.

   Gazetka zajmuje się zazwyczaj sprawami dotyczącymi internatu, oczywiście również szkoły, zwracamy również uwagę na to, co się dzieje w Nałęczowie, staramy się żeby uczniowie byli jak najbardziej zaangażowani w pracę gazetki.- mówi jej redaktor naczelna, Monika Tompolska - Staramy się również nie narzucać tematów, tylko, żeby raczej każdy sam sobie wymyślał temat, i pisał o tym, o czym sam chce. Drukujemy opowiadania, jest kącik poetycki, sportowy, czasami tematy są proponowane z góry, zazwyczaj od naszych opiekunek.
   My piszemy artykuły, przeglądają je tylko nasze opiekunki, i potem materiały idą do druku. Przepisywane są przez uczniów naszej szkoły, nie należących do redakcji. Nie zmuszamy ich, robią to dobrowolnie, no chyba że jakiś nacisk kładzie pani profesor Filozof, bo ona się tym zajmuje, to jej klasy przepisują teksty. - mówi Monika Tompolska.
   Pracuję w gazetce odkąd zaczęłam szkołę. Już przy wyborze szkoły kierowałam się m. in. tym, że tu jest taka możliwość pracy w gazetce. Zawsze marzyłam, żeby pisać. Piszę od pierwszej klasy (liceum ekonomicznego), czyli już trzy lata, w tym roku objęłam stanowisko redaktora naczelnego, z czego jestem, muszę przyznać, bardzo zadowolona, i mam nadzieję, że będę mogła swoją pracę kontynuować w przyszłym roku.
   Nie mamy też żadnych ograniczeń odnośnie przyjmowania członków do gazety, bo przyjęliśmy sobie taką zasadę, że dziennikarzem może być każdy, kto lubi i chce pisać. W tej chwili do gazety pisze 11 osób plus dwoje redaktorów; nacz. i zastępca - zespół redakcyjny, jak prawie wszystko w tej szkole, też jest żeński.
Planowane są zmiany w wyglądzie gazetki - o czym Gazeta Nałęczowska niezwłocznie poinformuje.

A.Ż

(0 głosów)