Napisał 
14
Maj
2008

Majówka z Panem Prusem 2008

VIII Majówka z Panem Prusem - 31maja i 1 czerwca - to wydarzenie kulturalne w plenerach parku Zdrojowego w Nałęczowie, które wpisało się już na stałe do kalendarza imprez uzdrowiskowego miasteczka.

- W tym roku już po raz ósmy pojawi się w parku Zdrojowym Bolesław Prus, częstujący okolicznościowymi cukierkami, cyklista z WTC prezentujący jazdę na bicyklu, zabrzmią melodie z katarynki. Przy Palmiarni szykujemy wiele atrakcji również z myślą o dzieciach, m.in.: koncert zespołu TIP TOP, występy zespołów teatralnych dziecięcych i młodzieżowych, pokaz olbrzymich baniek mydlanych, karykatura na żywo, przejażdżki na kucyku, do tego kiermasze i pokazy - mówi Bogumiła Wartacz, pełniąca obowiązki kierownika muzeum. -"Majówka z Panem Prusem" to pomysł Haliny Bukowskiej, długoletniej kierownik Muzeum Bolesława Prusa i prezes Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa. Kontynuujemy ideę tej nietypowej lekcji muzealnej i współpracujemy przy organizacji Majówki.
W tym roku nasze muzeum otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację Majówki z Panem Prusem w ramach programu operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych", co umożliwiło nam zaplanowanie ciekawej, atrakcyjnej dla mieszkańców i turystów imprezy.

Zapraszamy wszystkich - i dużych, i małych - na piknik rodzinny w plenerach parku Zdrojowego, oby dopisała pogoda, bo w ostatni weekend maja zaplanowano wiele atrakcji kulturalnych i sportowych w Nałęczowie.

Partnerzy i sponsorzy: Urząd Miasta Nałęczów, Zakład Leczniczy "Uzdrowisko Nałęczów" SA, Amperia Cafe - Kawiarnia Restauracja, Bank Spółdzielczy w Nałęczowie, Skandia MTB Maraton LangTeam, Nałęczowskie Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju, Nałęczowski Ośrodek Kultury, Przedszkole im. A. Żeromskiego, IV Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Szczecinie, SP im. E. Szelburg- Zarembiny w Drzewcach, SP im. S. Żeromskiego w Nałęczowie, SP im. A. Mickiewicza w Piotrowicach, SP im. B. Prusa w Sadurkach, Gimnazjum w Nałęczowie, Gimnazjum w Piotrowicach, Gimnazjum w Sadurkach, Liceum Plastyczne im. J. Chełmońskiego w Nałęczowie, Prywatna Szkoła Muzyczna im. I .Paderewskiego, Warsztaty Terapii Zajęciowej, ZS nr1 im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie, ZS nr 2, LO im. S. Żeromskiego w Nałęczowie.

Patronat medialny: Dziennik Wschodni, Gazeta Nałęczowska, Gazeta Wyborcza, Głos Nałęczowa, Radio Lublin, TVP 3.

(0 głosów)