Napisane przez  red
13
Lip
2008

Nie samym słowem - obraz w mediach

Pod takim hasłem przebiegały VI Warsztaty dziennikarskie "Być młodym dziennikarzem" (04.06.2008) w Internacie "Tęcza" przy ZS im. Z. Chmielewskiego. Młodzi dziennikarze z Chodla, Kluczkowic, Wąwolnicy i Nałęczowa poznawali tajniki fotografii prasowej pod okiem fotoreporterki "Dziennika Wschodniego" - Doroty Awiorko-Klimek.

Reporterka oceniała też wcześniej wykonane przez uczniów zdjęcia. Podpowiadała, jakich unikać błędów i udzielała wskazówek, jak robić udane fotki. Po zajęciach praktycznych, młodzi fotoreporterzy zastosowali w praktyce swoje umiejętności i pomysły.

Ciekawym doświadczeniem dla młodych dziennikarzy i ich opiekunów było też spotkanie z ilustratorem i rysownikiem Piotrem Kanarkiem (na zdjęciu obok, po prawej). Grafik publikujący swoje prace w prasie ogólnopolskiej (i ku chwale małej Ojczyzny w "Gazecie Nałęczowskiej") opowiedział o swojej pracy. Prezentowanymi ilustracjami, rysunkami satyrycznymi oraz karykaturami przekonał, że nie samym słowem mówią media. Po kilku godzinach intensywnych warsztatów nałęczowskie rogaliki smakowały wybornie, dziękujemy ich sponsorom. Do następnych warsztatów.

(RED)
(0 głosów)