Napisane przez  MR
22
Kwi
2011

Międzynarodowy Dzień Seniora

14 listopada świętujemy Międzynarodowym Dzień Seniora zaakceptowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Z tej to okazji Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów, Oddział Rejonowy zorganizował obchody Dnia Seniora.

9 listopada odbyła się impreza środowiskowa w sali widowiskowej Nałęczowskiego Ośrodka Kultury, pod patronatem burmistrza Nałęczowa pana Andrzeja Ćwieka i przy współpracy dyrektor NOK J. Sawy-Bednarczyk. W uroczystości tej uczestniczył burmistrz naszego miasta A. Ćwiek, przewodnicząca Zarządu Okręgowego PZERiI z Lublina Alina Gucma, proboszcz parafii nałęczowskiej ks. Marek Czerko. W części oficjalnej, którą prowadziła przewodnicząca Zarządu Rejonowego Oddziału PZERiI w Nałęczowie Maria Rzeczyca, zabrali głos zaproszeni goście. Przewodnicząca Zarządu Okręgowego wręczyła czterem członkom Związku Złote Odznaki Honorowe za długoletnią pracę na rzecz Seniorów. Otrzymali je: Janina Gajkoś, Bogusława Malinowska, Maria Rzeczyca i Andrzej Markiewicz.

W części artystycznej wystąpili soliści Belcanto z przepięknymi ariami operetkowymi. Część tę prowadziła Hanna Samson i Jakub Oczkowski. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po uroczystości członkowie Zarządu spotkali się w kawiarni Impresja z zaproszonymi gośćmi i solistami.

13 listopada Seniorzy spotkali się w sali Tęcza przy Zespole Szkół im. Z. Chmielewskiego na świątecznym obiedzie i zabawie. Atmosfera była nadzwyczajna. Wszystkim dopisywały humory. Nie bacząc na wiek wszyscy ruszali w tany. Węże, korowody, kółeczka wirowały w takt grającej orkiestry. Były śpiewane wspólne piosenki. Zabawa trwała od 14.00 do 21:30. Uczestnicy wychodzili z sali przy dźwiękach akordeonu rozbawieni i roześmiani. Mieliśmy liczne podziękowania i gratulacje za wspaniałą organizację obchodów Dnia Seniora.

autor: Przewodnicząca Maria Rzeczyca
(0 głosów)