Napisane przez  BW
17
Maj
2007

Gotowi do startu! Start!

Milczenie owczarzy
   Największa impreza masowa na Lubelszczyźnie, transmitowana przez TVP 1, radio, Internet - SkodaAuto Grad Prix MTB 2007 oraz Skandia MTB Maraton - w Nałęczowie. Ten cykl wyścigów, których pomysłodawcą i organizatorem jest utytułowany kolarz Czesław Lang pierwszy raz gości w naszym regionie. W sobotę (19 maja) od 9.30 - do 18.00 na trudnej technicznie pętli w lesie zakładowym będą ścigali się czołowi zawodowcy w kolarstwie górskim nie tylko z Polski.

Ta młoda dyscyplina sportu z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Zobaczymy gwiazdy, sławy, ale i to jak Nałęczów zadebiutuje w organizacji tej imprezy.

   Czesław Lang przyjechał do Nałęczowa na zaproszenie Wojciecha Gucmy prezesa ZL "Uzdrowisko Nałęczów" i Andrzeja Kozłowskiego dyrektora ds. marketingu. Lang zjeździł nałęczowskie wąwozy i okolice Nałęczowa. Decyzja - Nałęczów będzie etapem MTB 2007. Janusz Góra prezes nowo powstałego Bankowego Towarzystwa Rowerowego wraz klubowiczami opracował trasy przejazdu dla zawodowców i maratonu.
- Trasę maratonu oparliśmy o ścieżkę rowerową Lublin-Nałęczów. Prowadzi ona przez malownicze wąwozy lessowe Nałęczowa, Wąwolnicy, Rąblowa, aż do Kazimierza Dolnego. Ciekawie zapowiada się przejazd przez bród na Zarzece, tam kolarze maratonu będą przejeżdżali przez rzekę Bystrą - mówi prezes Góra - Przygotowaliśmy trasy 35 km, 60 km i 100km. o zróżnicowanej nawierzchni, dlatego zalecamy rowery górskie. Kolarze z naszego BTR już zdobyli pierwsze punkty w tegorocznych edycjach Skandia MTB. Prezes BTR też bierze udział w maratonie, podobnie jak jego kolega z klubu prezes BS Grzegorz Bednarczyk.
   Zawody tuż-tuż, w sobotę 19 maja będzie można podziwiać umiejętności kolarzy licencjonowanych na stromych podjazdach i zjazdach lasu zakładowego. Może młodzi rowerzyści złapią bakcyla kolarstwa górskiego?
- Chcielibyśmy, żeby ta wytyczona trasa górska pozostała w Nałęczowie i była kolejną atrakcją dla turystów ceniących aktywny wypoczynek. Również młodzież będzie mogła ćwiczyć na tej trasie - mówi dyr Andrzej Kozłowski.

   Będzie się działo!
- Liczymy na to, że na czwarty etap MTB do Nałęczowa przyjedzie ok. 500 zawodników. Miasteczko kolarskie zorganizowane będzie przy ul. Harcerskiej na łąkach między parkiem zdrojowym, a lasem zakładowym. Tam będzie cały "cyrk" czyli ekipa techniczna, sędziowska., start i meta - tłumaczy dyr A. Kozłowski, szef nałęczowskiego komitetu organizacyjnego. - Ten sobotni wyścig jest przeznaczony tylko dla licencjonowanych kolarzy, wśród nich pojadą najlepsi w polskim kolarstwie górskim: Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec, Marek Galiński. Natomiast w niedzielę w maratonie na dystansach: 35 km (Mini), 60 km (Medio) i 100km (Grand Fondo), mogą brać udział wszyscy: zawodowcy i amatorzy. W tego typu wyścigach bierze udział 1500-2000 zawodników.
   Kto nie ruszy w trasę, może choćby podziwiać barwny, dynamiczny peleton przemykający uliczkami Nałęczowa.
- Promujemy zdrowy tryb życia, współorganizując te wyścigi dajemy wszystkim szanse na przejazd trasą maratonu z Nałęczowa przez Wąwolnicę, Kazimierz, Wojciechów .

   Samorządowcy z władz wojewódzkich, powiatowych, gminnych nie kryją zadowolenia z tego, że IV etap rozgrywanego w pięciu miastach Polski SkodaAuto Grad Prix MTB 2007 oraz Skandia MTB Maraton ma miejsce w Nałęczowie i okolicach. To olbrzymia promocja regionu i szanse na organizowanie w przyszłości podobnych imprez.
- To chyba największa z imprez w woj. lubelskim, za chwilę będziemy świadkami jeszcze większej -Tour de Pologne - miejmy nadzieję. Mamy SkodaAuto MTB i myślę, że ten cykl wyścigów kolarskich na stałe zagości w kalendarzu imprez na Lubelszczyźnie - mówił Jarosław Zdrojkowski Marszałek Województwa Lubelskiego, który te zawody objął honorowym patronatem.

   Zawody, wyścigi, zwycięzcy i nagrody
- Dla najlepszych kolarzy ufundowaliśmy nagrody pieniężne, są też cenne nagrody rzeczowe, związane z kolarstwem. W sumie pula nagród wynosi ok. 100 tysięcy złotych. - informuje Czesław Lang.
   Wszystkim zawodowcom i miłośnikom kolarstwa życzymy "udanego startu i doskonałego finiszu"

BW


   Na konferencję prasową 26.04. stawili się: prezes Wojciech Gucma, burmistrz Nałęczowa Andrzej Ćwiek, dyr Andrzej Kozłowski, Czesław Lang -dyr generalny Lang Team, Jarosław Zdrojkowski Marszałek Województwa Lubelskiego, Grzegorz Bednarczyk prezes Banku Spółdzielczego w Nałęczowie.

(0 głosów)