Napisane przez  BW
17
Maj
2007

Czy trudno jest znaleźć sensację?

To i wiele innych pytań młodzi adepci sztuki dziennikarskiej zdali, podczas III Warsztatów Dziennikarskich, Pawłowi Buczkowskiemu z "Dziennika Wschodniego". Na warsztaty do Nałęczowa przyjechali (18.IV.) m.in. z Kłoczewa, Józefowa, Chodla, Kluczkowic, Ostrowa Lubelskiego, Wąwolnicy, Rąblowa, Wojciechowa, Sadurek.


   Zaprezentowali swoje gazetki, które ocenili organizatorzy warsztatów - młodzież z redakcji "Pulsu Internatu" wydawanej pod kierunkiem Moniki Blicharskiej-Brzusek. Na szkolnym rynku prasowym bezkonkurencyjne okazały się, podobnie jak w ubiegłym roku, "Nudy z Budy" z gimnazjum w Chodlu. Natomiast wyróżnienie przyznano redakcji "USG", czyli "Uniwersalnego Spotu Gimnazjalnego" z Jastkowa. Debiutem roku okrzyknięto pracę redakcji z pobliskiego Wojciechowa, która stawia pierwsze kroki w redagowaniu szkolnej gazety "Wiadomości z Gimnazjum".
   Jednak to nie koniec listy laureatów. W tym roku organizatorzy zapraszając redakcje na warsztaty, zleciły zadanie - napisanie felietonu na temat "Informacje lokalne w mediach w opinii młodych dziennikarzy". Wybór najlepszego tekstu spośród 10. był niezwykle trudny. I trzeba przyznać, że dostało się nieco lokalnym mediom od młodych dziennikarzy, bo wyczuwają oni pogoń za sensacją, a z drugiej strony lukrowanie lokalnej rzeczywistości.
   Nagrodzony został tekst Jadwigi Garwolińskiej z Gimnazjum Publicznego w Wąwolnicy pt. "Inny zestaw informacji proszę".

   Nasza redakcja miała przyjemność już po raz trzeci gościć na tym spotkaniu młodych pasjonatów dziennikarstwa i nagrodzić statuetkami najlepszych. Rośnie nam konkurencja, ale mamy nadzieję, że i również nowi współpracownicy.

BW
(0 głosów)