Napisane przez  bw
22
Lis
2010

Wstępniak czyli wybieramy samorząd

W wyborach samorządowych do Rady Miasta i Gminy Nałęczów 93 osoby ubiega się o 15 mandatów radnych miejskich.

W okręgu 1 - miejskim wyborcy mogą wybrać spośród 25 kandydatów aż czterech swoich przedstawicieli do Rady Miasta. W pozostałych okręgach wyborczych można wytypować tylko jednego kandydata. Kandydaci z naszej gminy startują również w wyborach do Rady Powiatu w Puławach (okręg nr 5 - Nałęczów, Wąwolnica, Kazimierz Dolny). O 23 mandaty radnych powiatowych ubiega się 227 osób z całego powiatu puławskiego. Wśród nich są: Wiesław Obel, Iwona Bogdańska, Henryk Kuś z KW SLD; Waldemar Pietrak, Albin Zasada, Henryk Smykla, Tomasz Mazurek z KW PSL; Dariusz Klechowicz, Wojciech Jacek Pacek, Artur Marcin Muciek z KW PO RP; Zdzisław Wójciak, Mirosław Tadeusz Zubrzycki z KW PIS. 21 listopada wybierzemy też kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego w Lublinie. O 33 miejsca w sejmiku rywalizuje w pięciu okręgach wyborczych 641 kandydatów. W naszym okręgu nr 2 jest do rozdania 9 mandatów. Z naszej gminy kandydują: Leon Ginalski (16. pozycja w KW SLD) oraz Andrzej Mazierski (10. miejsce na liście KW PO). Wszystko w rękach nas, wyborców!

autor: Redaktor naczelna: Bogumiła Wartacz
(0 głosów)