Napisane przez  sponsor
22
Lip
2010

Najwyższa jakość wychodzi na zdrowie

Do grona nałęczowskich instytucji, utytułowanych certyfikatem jakości ISO 9001:2009, dołączył w tym roku "Luxmed-Uzdrowisko Nałęczów", placówka działająca od 1999 r. na rynku medycznym kurortu.

Prezes zarządu Norbert Tomaszewski nie kryje satysfakcji z tego osiągnięcia.

Jakie znaczenie dla "Luxmed-Uzdrowisko Nałęczów" ma certyfikat ISO 9001?

- Na rynku medycznym wciąż rośnie konkurencja pod względem jakości usług, a pacjenci stają się coraz bardziej wymagający. Jeśli placówka medyczna poważnie myśli o sprostaniu tym wymogom, musi doskonalić swoje procesy zarządzania. Dlatego podjęliśmy to wyzwanie. Procedura uzyskania certyfikatu trwała od lipca 2009 r. do lutego 2010 r. Wprowadzony system jakości jest następstwem podejmowanych w ostatnich latach innowacji w funkcjonowaniu placówki. Dzięki zaangażowaniu całego personelu, inwestowaniu w nowe technologie i rozwiązania oraz dążeniu do najwyższych standardów, udowodniliśmy, że jesteśmy konkurencyjną i liczącą się placówką medyczną.
Certyfikat ISO 9001:2009 potwierdza wysoką jakość realizowanych przez nas usług medycznych szczególnie w zakresie opieki lekarzy specjalistów, stomatologii i radiologii. Rzetelne usługi przekładają się z kolei na budowanie zaufania pacjentów i postrzegania nas jako placówki profesjonalnej i wiarygodnej. Certyfikat ułatwia kompleksowe zarządzanie placówką, a dzięki odpowiednim procedurom można skutecznie też zapobiegać błędom medycznym.

Jakie korzyści w związku z przyznaniem certyfikatu odczują pacjenci?

- Pacjenci są zainteresowani skutecznością i bezpieczeństwem leczenia oraz szybkim dostępem do konsultacji i badań. Uzyskany certyfikat oznacza, że te wymagania spełniamy w praktyce. Wiąże się to z dużym wkładem pracy - szeroką dokumentacją medyczną, normami bezpieczeństwa, procedurami jakości. Ale dzięki nim jesteśmy w stanie zapewnić pacjentom opiekę medyczną na wysokim poziomie i wiarygodne badania diagnostyczne.
W naszej placówce przyjmują lekarze specjaliści z doświadczeniem klinicznym. Gabinety specjalistyczne, klimatyzowane, wyposażone są w profesjonalną aparaturę medyczną. Pracownie diagnostyczne - radiologiczna i ultrasonograficzna z najnowszej klasy aparatem do pełnej diagnostyki USG, gwarantują pacjentom bezpieczeństwo i najwyższą wiarygodność wyników badań. Udoskonaliliśmy też system rejestracji. Już teraz pozwala to nie tylko rejestrować się osobiście i telefonicznie, ale także przez Internet.
Mówiąc o korzyściach dla pacjentów, nie można pominąć takich atutów, jak: szybki dostęp do porad i badań specjalistycznych, odpowiedni czas przeznaczony dla konkretnego chorego, życzliwość i zachowanie intymności w procesie leczenia. Chciałbym w tym miejscu podkreślić, że niezależnie od działalności komercyjnej, świadczymy usługi nieodpłatnie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

System Zarządzania Jakością wprowadzony. A jakie są plany na przyszłość?

- Pacjenci zazwyczaj wracają tam, gdzie świadczone usługi spełniły ich oczekiwania. Dlatego naszym głównym celem na przyszłość jest ustawiczne doskonalenie. Chcemy zapewnić pacjentom jeszcze szerszą opiekę medyczną, tak, by na miejscu mogli uzyskać niezbędne konsultacje i wykonać potrzebne badania. Dążymy również do tego, by wiele spraw można było załatwić przez Internet, bez wychodzenia z domu. Chorym ułatwi to z pewnością korzystanie z naszych usług. Planujemy również zwiększenie zakresu usług refundowanych przez NFZ, na co jest duże zapotrzebowanie w naszym regionie.

autor: Bogumiła Wartacz

źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

(0 głosów)