Napisane przez  red
18
Paź
2007

Krótko mówiąc

(BEZ) ZMIANY
W Szkole Podstawowej im. S. Żeromskiego w Nałęczowie oraz w Przedszkolu im. A. Żeromskiego konkurs na dyrektora rozstrzygnął się jeszcze przed wakacjami. Funkcje dyrektorów tych placówek pełnią nadal dyr. Anna Szczęsna w SP oraz dyr. Jolanta Barszcz-Skowronek w nałęczowskim przedszkolu.


Zmienił się za to dyrektor ds. Lecznictwa w ZL "Uzdrowisko Nałęczów". Został nim Tomasz Kwiatkowski. Sprawująca dotychczas tę funkcję dr Barbara Olszewska pełni obowiązki dyrektora Szpitala Kardiologicznego.

(AMA)


SPA NAŁĘCZÓW NAJ - 2007
Termy Pałacowe otrzymały 15, 43% głosów czytelników Spa&Wellness Magazine oraz portalu www.spaplanet.pl i tym samym zajęły drugie miejsce w rankingu 50. najlepszych polskich hoteli SPA. To zbliżony wynik do triumfatora listy Hotelu Villa Park Klinika Zdrowia i Urody w Ciechocinku ( 15, 45%). Trzeci ośrodek SPA w Polsce to zdaniem głosujących Grand Hotel Stamary w Zakopanem (10,82%). Gratulujemy!

(RED)


REMONT NA POSTERUNKU
Pewne utrudnienia mogą napotkać petenci odwiedzający nałęczowski Posterunek Policji. W budynku trwa remont. Wymieniania jest instalacja elektryczna. Prace potrwają do listopada. To kolejny etap kapitalnego remontu budynku. Funkcjonariusze pełnią dyżury bez zmian, za to w uciążliwych warunkach.

(RED)


POLICJANT PORADZI SOBIE
Piotr Pytlak, młodszy aspirant, pracujący na co dzień na Posterunku Policji w Nałęczowie został 15. radnym. We wrześniowych wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej wygrał (30.09.) w okręgu wyborczym nr 6 uzyskując 82 głosy. Startował z KWW "Mieszkańcy Antopola". Jego konkurentami po mandat radnego tego okręgu byli: Henryk Pochroń (34 głosy) oraz Waldemar Zdzisław Więckowski(29 głosów). W wyborach wzięło udział 146 z 404 wyborców. Nowemu radnemu, gratulujemy.

(ER)


TPN NA POMOC WILLOM
Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa organizuje 8 listopada spotkanie z wojewódzkim konserwatorem zabytków w sprawie dalszego losu popadających w ruinę zabytkowych willi nałęczowskich.
- Chcemy pomóc właścicielom willi w przywracaniu świetności ich zabytkowym domom. To niewątpliwe perły Nałęczowa, atrakcje, które przyciągają turystów. Nie chcemy być obojętni, ale włączamy się w pomoc i wspólnie chcemy szukać rozwiązań tego problemu - tłumaczy prezes TPN Halina Bukowska.
Spotkanie odbędzie się Nałęczowie w Miejsko-Gminnej Bibliotece. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

(RED)
(0 głosów)